У Полтавській міськраді депутати трьох фракцій не прийшли на сесію: чому

У Полтавській міськраді депутати трьох фракцій не прийшли на сесію: чому

У Полтавській міськраді депутати трьох фракцій не прийшли на сесію: чому
Фото: Суспільне Полтава

Депутати половини фракцій Полтавської міської ради не прийшли на сесію через судову справу, у якій фігурує голова громади Олександр Мамай. Про це депутати розповіли Суспільному телефоном. Через відсутність кворуму сесія, на якій мали розглянути більше сотні питань, не відбулася.

Із 42 депутатів Полтавської міськради на сесію прийшли 21. Цього не достатньо для того, щоб розпочати її, тому вона не відбулася. До зали не з’явилися представники "Рідного міста", "Свободи" та "Слуги народу".

"Я не прийшла на сесію, адже хочу дочекатися результату слідства стосовно справи домогосподарок, і чим закінчиться обвинувачення Олександра Федоровича у справі про корупцію та співпрацю з ворогом. Члени моєї фракції, депутати-свободівці Скляр та Матвійчук знаходяться зараз на передовій. Тому вони фізично не мають змоги бути на сесії присутні", – розповіла телефоном депутатка від фракції "Свобода" Оксана Лазаренко.

21 лютого Вищий антикорупційний суд призначив склад суду у справі щодо працевлаштування хатніх робітниць Олександра Мамая до комунального підприємства "Інститут розвитку міста". Зарплати жінкам платили з бюджету цієї установи, йдеться у реєстрі судових рішень. У справі Мамай зазначений як обвинувачений. До цього він був свідком.

У Полтавській міськраді депутати трьох фракцій не прийшли на сесію: чому
У Полтавській міськраді депутати трьох фракцій не прийшли на сесію. Фото: Суспільне Полтава

Адвокат Олександра Мамая В’ячеслав Делія не підтвердив Суспільному, що Олександр Мамай набув статусу обвинуваченого у цій справі. Сам Мамай після сесії спілкуватися із журналістами відмовився.

" Міський голова-корупціонер для нас не є міським головою. Якщо він не є міським головою, значить, похід на сесію під його головуванням – це точно злочин. Тому було прийняте рішення не іти на сесію під головуванням не міського голови", повідомив телефоном депутат від фракції "Слуга народу" Юрій Бражник.

За словами юристки Дар’ї Маліннікової, зміна статусу Олександра Мамая у судовій справі не свідчить про припинення ним виконання обов'язків голови міськради.

"Якщо немає рішення суду про відсторонення його на час проведення досудового розслідування чи судового розгляду, це ні про що не говорить. Допоки немає вироку суду і допоки немає відповідної ініціативи від депутатів про висловлення недовіри через неналежне виконання своїх обов'язків, він може продовжувати їх виконувати", – розповіла юристка Дар’я Маліннікова.

Суспільне намагалося зв’язатися із представниками "Рідного міста", щоб дізнатися, чому вони не прийшли на сесію.

Перший заступник голови Полтавської міськради у своєму Telegram-каналі повідомив, що через відсутність депутатів на сесії не змогли ухвалити рішення, зокрема, щодо допомоги військовим.

"Також ми повинні були сьогодні підтримувати програму про підтримку нашої Нацгвардії та Національної поліції. Допомога матеріальна та фінансова. Також повинні були затвердити програму допомоги ДСНС. Це хлопці, які сьогодні розміновують нашу територію, яка деокупована . Ми сьогодні повинні були прийняти також одне, мабуть, і це рішення знакове для Полтави – це перейменування вулиць, але, виходячи з цього всього, якась частина депутатів прийняла рішення, що це не на часі", – сказав Валерій Пархоменко.

Що відомо

  • Керівниці та ще трьом працівникам комунального підприємства «Інститут розвитку міста» оголосили про підозри у підробці документів та розтраті державних грошей на понад пів мільйона гривень. На роботу у комунальне підприємство офіційно працевлаштували двох жінок, які були хатніми робітницями у будинку високопосадовця міської ради та його родини. Щомісячно кожна з працівниць отримувала до 15 тисяч гривень від установи.
  • 25 липня 2022-го року керівниця "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна звільнилася з посади. А згодом знову призначили на цю ж посаду. Вдруге її звільнили у лютому 2023-го року.
  • Голові Полтавської громади Олександру Мамаю намагалися призначити запобіжний захід та відсторонити від посади через розголошення ним даних про розташування підрозділів ЗСУ. Через це йому вручили підозру. Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація була відкритою.
  • Суд не відсторонив Мамая від посади і не призначив йому запобіжний захід.
  • Прокуратурі не вдалося оскаржити рішення про відсторонення від посади та призначення запобіжного заходу Олександру Мамаю в апеляційному суді.

Читайте також

На початок