Боротьба з нечистотами на Басовому Куті: у Рівному стоки з септиків витікають на дорогу

Боротьба з нечистотами на Басовому Куті: у Рівному стоки з септиків витікають на дорогу

Ексклюзивно
Боротьба з нечистотами на Басовому Куті: у Рівному стоки з септиків витікають на дорогу
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному на вулиці поблизу Баківкутського водосховища нечистоти з септиків просочуються на проїжджу частину. На це скаржаться місцеві жителі, 21 лютого туди викликали поліцію. Питання каналізування цього мікрорайону обговорювали на профільній комісії Рівнеради, повідомила Суспільному її голова Катерина Марчук. Вже п'ять років розроблена концепція, але її реалізація потребує фінансування, зазначили у Рівнеоблводоканалі.

Мешканець будинку на вулиці Марусі Чурай, що знаходиться на лівому березі Басівкутського водосховища, пан Анатолій Суспільному розповів, що нечистоти подекуди просочуються з септиків на дорогу. Він показав три місця, звідки стоки виходять на вулицю. Це, зокрема, два септики, які розташовані в сусідніх будинках, та одна труба.

"Тут люди нормально не можуть ходити, якби не Оствиця. Тут постійно смердить, завжди бруд. Раніше тут не текло, я не знаю, чого зараз тут почало текти. Взимку не замерзає, потічки цього лайна, води смердючої і завжди лід, і завжди бруд", — каже Анатолій.

Журналісти Суспільного викликали поліцію, аби зафіксувати цей факт. Власник будинку, від якого виходить труба, повідомив, що це водостік з вулиці Радивилівської. Пояснення від власників септиків поліцейські не почули, бо їх не було вдома. Правоохоронці пообіцяли провести бесіду з власниками двох септиків. Протокол про адмінпорушення складатимуть, якщо нечистоти й надалі стікатимуть на дорогу.

Як це відбувалося, дивіться у репортажі Суспільного:

Що каже влада

В комісії з питань міського господарства, транспорту, зв'язку та екології Рівнеради на останньому засіданні обговорювали проблему скидів нечистот в Басівкутське водосховище та каналізування цього мікрорайону.

"Говорили з членами комісії, аби на найближчу прилеглу вулицю робити проєкти і залучати людей і можливість виявляти для підключення міської каналізації, аби зменшувати септики в подвір'ях. Адже ґрунти це все споживають і це знову ж таки екологічно неправильно і це вже йде забруднення", — коментує голова комісії міського господарства Катерина Марчук.

Концепцію каналізування не лише Басового Кута, а й інших мікрорайонів з садибною забудовою Рівнеоблводоканал презентував у 2018 році. Проте її не реалізували через відсутність фінансування, розповів нинішній очільник підприємства:

"Вказані заходи є доволі фінансово затратні і, на жаль, силами водоканалу не вдасться каналізувати цю частину міста. Розпочати каналізування того району треба з проєктних робіт. Ми готові це зробити, якщо буде відповідне звернення і фінансування з міста", — каже в.о. директора Рівнеоблводоканалу Андрій Грухаль.

Читайте також

  • Звільнився мер Костополя на Рівненщині Євгеній Денисюк. Він керував містом 25 років
  • Вимагав у підприємців: на Рівненщині дільничного поліцейського викрили на хабарі
  • Печиво по 400-600 грн за кг: правоохоронці Рівненщини перевіряють закупівлю для дітей бійців ЗСУ

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок