Підозрюють у держзраді. У Кропивницькому заочно судять експрокурорку з Луганщини

Підозрюють у держзраді. У Кропивницькому заочно судять експрокурорку з Луганщини

Підозрюють у держзраді. У Кропивницькому заочно судять експрокурорку з Луганщини
У Кіровському суді Кропивницького заочно судять експрокурорку з Луганщини. 22 лютого 2023. . фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровському суді Кропивницького заочно судять експрокурорку з Луганської області. Її підозрюють у співпраці з окупаційною владою. Прокурор Денис Бєлоусов сказав, що жінка добровільно зайняла посаду помічниці прокурора самопроголошеної Луганської народної республіки у Станиці Луганська в березні 2022 року. Це сталось після окупації території російськими військами. За словами адвоката Віталія Мельниченка, зі своєю підзахисною не мав зв’язку, щоб узгодити лінію захисту.

Прокурор Денис Бєлоусов брав участь у розгляді справи по відеозв'язку. Сказав, що 37-річна експрокурорка нині у розшуку. Живе на окупованій території: "Будучи громадянкою України та перебуваючи на території Станиці Луганська Щастинського району Луганської області, з корисливих мотивів зайняла посаду в незаконному правоохоронному органі".

Прокурор клопотав про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів та розгляді справи за спеціальним провадженням, тобто без підозрюваної.

Суддя Ірина Загреба ухвалила рішення провести розгляд кримінального провадження суддею одноособово у порядку спеціального судового провадження та обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Запобіжний захід до підозрюваної зможуть застосувати, коли затримають.

Зі слів адвоката, через те, що з підзахисною не бачився і не спілкувася: "Ми не можемо узгодити правову позицію по даній справі, визнавати вину чи не визнавати. Ухвалювати рішення по даній справі я не маю права самостійно, без її згоди".

На питання, чи подаватимуть апеляцію щодо запобіжного заходу, відповів, що будуть вирішувати все згідно з чинним законодавством.

За словами прокурора, відповідальність за таке порушення — позбавлення волі на строк від 12 до 15 років. Наступне засідання призначили на 29 березня.

Читайте також

  • Підозрюють у колабораційній діяльності. У Кропивницькому судять екс-депутата з Луганщини
  • Вища рада правосуддя відсторонила від роботи суддю з Кіровоградщини, якого підозрюють у корупції
  • Працівника СБУ, якого затримали у Кропивницькому, ув'язнили на 14 років за співпрацю з РФ
  • У суді розглядають справу кропивничанки, яка заперечує напад Росії на Україну
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок