Українських кінематографістів 24 лютого запросять на червону доріжку "Берлінале" на знак підтримки на солідарності

Українських кінематографістів 24 лютого запросять на червону доріжку "Берлінале" на знак підтримки на солідарності

Українських кінематографістів 24 лютого запросять на червону доріжку "Берлінале" на знак підтримки на солідарності
Фото: Олена Зашко / Суспільне Культура

24 лютого, до річниці повномасштабного вторгення Росії, українських кінематографістів і учасників 73-го Берлінського міжнародного кінофестивалю запросять на червоні доріжку на знак підтримки, солідарності та для вшанування пам’яти тих, хто загинув. Про це сказала директорка фестивалю Маріетт Різенбек, повідомляє пресслужба Державного агенства з питань кіно.

"Солідарність дуже важлива. Ми хочемо показати нашу солідарність з Україною і її народом Ми хочемо проявити нашу повагу у день пам’яти, в річницю початку війни 24 лютого, коли Росія напала на Україну. Ми запросимо українських кінематографістів на нашу червону доріжку", — зазначила вона..

"Ви маєте зрозуміти, що на фронті немає червоних хідників. Лише червоний, просякнутий кров'ю ґрунт, як і немає других дублів на лінії фронту, а є тільки один шанс захистити країну"
Олексій МакеєвНадзвичайний і Повноважний Посол України у ФРН

Різенбек додала, що важливо створювати фільми про війну, які показують людям те, якою насправді вона є катастрофою і як необхідно їм запобігати: "Ми маємо зробити все, щоби підтримати кінематографістів з України, щоби вони повернулися і продовжували знімати".

Голова Держкіно Марина Кудерчук подякувала організаторам за надану можливість представити фільми на фестивалі та представити павільйон на Кіноринку.

Вона також зауважила, що "дуже важливим є розуміння організаторів, асоціацій, країн-партнерів щодо недопущення до участі російських компаній". Кудерчук звернула увагу на те, що роками в російському кіно було надзвичайно багато агресії, пропаганди і всі бачать до чого це призвело.

Режисер "Залізних метеликів" Роман Любий про роботу над фільмом, реакцію глядачів і показ на Берлінале

Солідарність з Україною на "Берлінале"

Раніше у заяві "Берлінале" йшлося, що фестиваль "рішуче засуджує агресивну війну Росії, що порушує міжнародне право, і висловлює свою солідарність з народом України та всіма, хто виступає проти цієї війни".

Художній керівник фестивалю Карло Чатріан і виконавча директорка Маріетт Різенбек публічно запевняли, що фестиваль відбудеться без офіційної участі Ірану та Росії.Але у програмі є французько-російська стрічка "Клітка шукає птицю" про патріархальне суспільство Чечні, несвободу жінок та неможливість вибрати власний шлях. Організатори заявили, що фестиваль не бойкотує всіх російських учасників, а фільм було створено без фінансової підтримки Росії А кольорами цьогорічного "Берлінале" будуть синій і жовтий – кольори прапора України.

Ведмідь на значку для відвідувачів, кіноекспертів та журналістів цьогоріч буде також жовто-блакитним. А серед товарів на продаж з'явиться сувенірний магнітик із ведмедем "Берлінале" з петриківським розписом, створений українськими майстрами.

Більше про програму кінофестивалю, які українські стрічки потрапили до програми фестивалю та що ще чекає на гостей заходу – читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок