Нові назви для 71 топоніма у Полтавській громаді не змогли затвердити 22 лютого, бо не відбулася сесія міської ради. Це тому, що не зібрався кворум, повідомив на засіданні голова громади Олександр Мамай. Ці вулиці та провулки входять до першої черги та містять орфографічні помилки, русизми або названі на честь топонімів, зокрема, у Росії.
Вулиця Уютна у середмісті Полтави – одна з тих, які входять до першої черги перейменування топонімів. Неподалік мешкає Леонід Біленко.
"Українці повинні бути українцями. Усі ці «уютні», русизми, які в нас у Полтаві розцвіли махровим цвітом давно слід перейменувати. Я за те, щоб перейменовувати всі імперські мітки у Полтаві. Є ось вулиця Тимірязєва, Горького, Ватутіна пам’ятник, Зигіна. Що у нас мало видатних людей, іменами яких можна було б увічнити вулиці Полтави?", – говорить житель Полтави Леонід Біленко.

Питання про перейменування першої черги топонімів у громаді мали розглянути 22 лютого на сесії міської ради. Однак засідання не відбулося.
"Кількість зареєстрованих депутатів не дозволяє розпочати пленарне засідання 23-ї сесії" – повідомив голова Полтавської громади Олександр Мамай.

Питання про нові назви топонімів винесли на розгляд депутатів уперше, хоч опитування жителів громади завершили за два місяці до цього. Йшлося про зміну 71 назви, які містять орфографічні помилки, русизми або названі на честь топонімів із країн-учасниць Організації договору про колективну безпеку, зокрема, Росії чи Білорусі.

Наприклад, назви вулиць Опитна та Уютна мали би перекласти на українські відповідники – Дослідна та Затишна. Провулок Бумажний буде називатися Полтавський Яр, а Московський стане Підмонастирським. Назву вулиці Нечуй-Левицького упорядкують згідно з правописом – Івана Нечуя-Левицького.

"Якщо воно буде відповідати правилам українського правопису, то позитивно. Це класик української літератури, він гідний, щоб його ім’ям називалася і не одна вулиця у Полтаві. Мріємо, щоб нашу вулицю Халтуріна скоріше перейменували іменем якоїсь достойної людини для України", – каже житель Полтави Євген Гриценко.
"Я читала, що голосують, якщо Пушкіна вулиця. А Уютна чого? Поки що не ті проблеми зараз у нас. Займаються такими справами, які у війну людям не потрібні навіть", – говорить жителька Полтави Лариса Шимкова.
"Я тут мешкаю із 1963-го року, він весь час був Бумажний. По-моєму, він не грає ніякої великої ролі, ні російських нікого він не рекламує. Пустіть гроші на щось хороше – дітям, у дитсадки, все таке", – розповідає житель Полтави Олександр Кондратьєв.

Грошей на процес перейменування вулиць із бюджету громади нині не витрачають, каже депутатка міської ради Юлія Городчаніна.
"Після затвердження всіх змін, геонімів, топонімів, важливо буде змінити таблички, але наразі поки що немає суми, виділеної на ці речі. Що стосується приватних осіб – зміни внесуться у документи тільки у випадку, якщо ви вчиняєте якісь юридичні дії з майном. Тобто продаєте, хтось вступає в спадщину, будь-які ось такі моменти. І тоді вже, коли буде реєструватися нова дія, буде записана нова вулиця у тих нових документах. Тобто наразі іти всім, міняти прописки, технічні паспорти, платити за це кошти не потрібно", – пояснює Юлія Городчаніна.
Питання щодо перейменування вулиць у Полтавській міськраді розглядають від червня 2022-го року. А за два місяці від охочих почали приймати пропозиції щодо зміни назв першої черги. Онлайн-голосування на платформі «E-dem» тривало до 15 грудня. Загалом же у громаді мають змінити близько п’яти сотень топонімів у п’ять етапів.