На Полтавщині лісівники заготовили майже 370 кілограмів насіння сосни

На Полтавщині лісівники заготовили майже 370 кілограмів насіння сосни

На Полтавщині лісівники заготовили майже 370 кілограмів насіння сосни
pixabay.com

Протягом 2022-го року лісівники Полтавщини заготовили 369 кілограмів насіння сосни. Його висіватимуть у розсадниках, а далі – на лісокультурних площах, повідомила Суспільному пресслужба Слобожанського лісового офісу.

Збір шишок для переробки на насіння проводили наприкінці листопада та протягом грудня. Зокрема, у Полтавському лісгоспі переробили 8 тонн шишок, повідомили у пресслужбі.

"Збір проводиться з метою подальшого вирощування власного садивного матеріалу. Насіння збирають як хвойних, так і листяних порід, все це збирається у наших лісових масивах, потім його зберігають і навесні будуть висівати у лісових розсадниках, а потім буде висаджено на лісокультурних площах".

Нині лісівники продовжують сушити шишки, які зібрали наприкінці 2022-го року, та збирати з них насіння.

Як повідомила пресслужба Слобожанського лісового офісу, за попередній період заготовили майже на 100 кілограмів більше насіння, ніж 2022-го. Це пов’язано, зокрема, із тим, що сіянці сосни та інших порід дерев на Полтавщині запасали для інших областей України.

Як відбувається процес сушки шишок, можна подивитися у відео.

Що відомо

  • Протягом 2022-го року на Полтавщині заготовили 19,4 тонн лісового насіння, повідомили у пресслужбі. Окрім насіння сосни, лісівники Полтавщини заготовили, зокрема, насіння жолудя та супутніх порід.
На початок