Рідкісні гельмінти знищували печінку: у Львові лікарі прооперували жінку з Волині

Рідкісні гельмінти знищували печінку: у Львові лікарі прооперували жінку з Волині

Рідкісні гельмінти знищували печінку: у Львові лікарі прооперували жінку з Волині
Фото: Перше ТМО Львова

У Львові прооперували 51-річну жінку з Волині. Пацієнтка хворіла на альвеококоз — важке паразитарне захворювання, спричинене одним з видів гельмінтів. Їх личинки осідають в печінці, легенях, рідше — у структурах головного мозку. Про це повідомили у Першому медоб`єднанні Львова.

Людмила три місяці тому почала скаржитися на нудоту та важкість у правому міжребер`ї. Протягом місяця її стан погіршився. Жінка не могла спати, а згодом — захворіла на жовтяницю.

"Слабкість, постійна втома, безсонні ночі. Було відчуття важкості у правому підребер`ї. На праву сторону я взагалі потім не могла лягти. І десь протягом двох тижнів підвищувалась температура до 40 градусів. Стан дуже сильної втоми", — розповідає пацієнтка Людмила.

Після низки обстежень в жінки діагностували альвеококоз. Довжина личинок сягає 7 мм.

"Джерелом поширення є дикі тварини, зокрема, гризуни, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею: на полюванні, під час збору ягід чи лісових продуктів та навіть після контакту з собаками чи котами", — йдеться у повідомленні.

Рідкісні гельмінти знищили печінку: у Львові лікарі прооперували жінку з Волині
Людмила разом з командою лікарів. Фото: Перше ТМО Львова

Права частка печінки разом з її великими судинами та жовчним міхуром пацієнтки були уражені. Лікарі видалили праву частку печінки та жовчний міхур. Операція тривала три години.

"Якщо захворювання виявлено на ранніх стадіях, то є можливість консервативного лікування або малоінвазивного. В данному випадку вже захворювання було з ускладненням — жовтяницею", — каже провідний спеціаліст центру хірургії Юрій Шаваров.

Після операції жінка три дні перебувала у реанімації та ще 7 — у хірургічному відділенні.

"На Львівщині, згідно зі статистикою, щороку оперують до 20 людей з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати", — йдеться у повідомленні.

Читайте також

Одужав та виписався: хлопчик з Волині, якого лікували у Львові від лейкемії, поїхав додому

"Донечка зможе усміхатися": у Львові прооперували дитину з Бахмута

На початок