Давня риторика і відсутність конкретних цілей — в ISW проаналізували, що Путін сказав про війну у своєму зверненні

Давня риторика і відсутність конкретних цілей — в ISW проаналізували, що Путін сказав про війну у своєму зверненні

Президент РФ Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023
Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 року. Фото: АР

Послання президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів 21 лютого не сформулювало конкретних цілей чи намірів щодо війни в Україні. Натомість Путін посилив кілька давніх риторичних ліній, намагаючись виграти більше простору і часу для затяжної війни. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін заявив, що Росія розпочала "спеціальну військову операцію" в Україні рік тому, щоб захистити людей на "історичних землях Росії", забезпечити внутрішню безпеку Росії, усунути загрозу з боку українського "неонацистського" режиму, який, за його словами, існує з 2014 року, і захистити населення Донбасу, відзначили в ISW.

“Путін різко звинуватив колективний Захід в озброєнні України та розміщенні баз і біолабораторій поблизу російських кордонів, тим самим розв'язавши війну проти Росії. Путін помилково порівняв Збройні сили України з різними нацистськими дивізіями і подякував Збройним силам Росії за їхні зусилля у боротьбі з нацистською загрозою”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як відзначають аналітики, значна частина промови була присвячена нібито стійкості російської економічної, соціальної та культурної сфер, і Путін зробив кілька рекомендацій щодо розвитку окупованих територій України.

Промова Путіна, зокрема, відновила кілька давніх російських інформаційних операцій щодо виправдання війни і не представила жодних змін у російському риторичному позиціонуванні щодо війни.

Путін міг би використати цю подію, щоб сформулювати нові цілі та засоби їх досягнення, наприклад, оголосити чергову офіційну хвилю часткової мобілізації, перевизначити "спеціальну військову операцію" як офіційну війну або вжити додаткових заходів для мобілізації російської оборонно-промислової бази, відзначили аналітики.

“Натомість Путін сказав дуже мало по суті, ймовірно, для того, щоб створити постійні інформаційні умови для затяжної війни в Україні, не називаючи конкретні часові цілі і представляючи війну як екзистенціальну для російського населення”, — йдеться в аналітичному звіті.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні

  • Послання президента Росії Володимира Путіна до Федеральних зборів 21 лютого не сформулювало конкретних цілей чи намірів щодо війни в Україні, оголошення Путіна про призупинення участі Росії в Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) привернуло більше уваги, ніж відносно шаблонний зміст решти промови.
  • Президент США Джо Байден виступив з промовою у Варшаві у Польщі 21 лютого, щоб підтвердити підтримку України з боку США і НАТО після свого візиту до Києва.
  • Багато російських провоєнних блогерів засудили нездатність Путіна використати свою промову для висунення нових цілей війни, окреслення нових заходів для підтримки війни або притягнення російської влади до відповідальності за численні військові невдачі.
  • Як стало відомо, міжнародні журналісти отримали засекречений стратегічний документ Кремля від 2021 року про відновлення російського суверенітету над Білоруссю через Союзну державу до 2030 року.
  • Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев і директор канцелярії Центральної комісії у закордонних справах ЦК Компартії Китаю Ван І зустрілися 21 лютого в Москві з питань поглиблення китайсько-російського співробітництва.
  • Financial Times (FT) повідомила, що міжнародні компанії фінансиста ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина продовжують отримувати сотні мільйонів доларів прибутку, незважаючи на тривалі західні санкції.
  • Російські війська продовжували проводити обмежені наземні атаки на північний захід від Сватового та поблизу Кремінної. За наявною інфоромацією, українські війська провели обмежену контратаку поблизу Кремінної.
  • Російські війська продовжували здобувати тактичну перевагу в Бахмуті та його околицях, а також продовжували наземні атаки поблизу Авдіївки.
  • Українські офіційні особи повідомили, що російські війська продовжують посилення та будівництво укріплень у тилових районах на півдні України.
  • Президент Росії Володимир Путін у своєму зверненні до Федеральних зборів РФ ще більше розширив нереалістичні обіцянки щодо пільг для російських солдатів.
ISW карта бойових дій на війні в Україні
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Італія передасть ППО, РФ призупиняє участь у договорі про озброєння. 364 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили атаки росіян біля 7 населених пунктів, є загроза ракетних ударів по всій Україні — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони за добу завдала 10 ударів по окупантах — Генштаб ЗСУ

Вибір редакції

На початок