На Кіровоградщині працюватиме бізнес-акселератор для підтримки підприємців

На Кіровоградщині працюватиме бізнес-акселератор для підтримки підприємців

На Кіровоградщині працюватиме бізнес-акселератор для підтримки підприємців
Фото ілюстративне. Pexels

У Новоукраїнській громаді працюватиме бізнес-акселератор. Цей проєкт має підтримати мале й середнє підприємництво в регіоні. Приєднатися можуть жителі всього Новоукраїнського району. Це і нинішні підприємці, і ті, хто лише хочуть зайнятися бізнесом. Бюджет проєкту – два мільйони гривень. Це грант від програми міжнародної співпраці "EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", яку фінансують Європейський Союз й уряд Німеччини. Про це розповіла депутатка Добровеличківської селищної ради, менеджерка з підготовки й реалізації проєктів і засновниця "Асоціації проєктних менеджерів України" Тетяна Нехайчук.

Бізнес-акселератор – це середовище для підтримки стартапівСтартап - це комерційний проєкт, який має в основі якусь ідею і потребує фінансування для її розвитку на їхньому початку. Тим, хто має якусь бізнес-ідею, допомагають консультаціями й коштами, і це дозволяє запустити повноцінний бізнес.

"Бізнес-акселератори поширені в Польщі, і саме польську модель ми брали, коли писали проєкт для Новоукраїнської громади, – розповідає Тетяна Нехайчук. – Новоукраїнку обрали через те, що міська рада націлена на такі проєкти. У нас підтримка від міського голови Олександра Корінного".

Проєкт готували Тетяна Нехайчук і експертка стратегічного планування, СЕО консалтингової компанії "Якість гарантовано" Ксенія Шишенок. Переможцями конкурсу в Україні стали 20 громад. З них шість обласних центрів. Серед них є Кропивницький. Це другий переможець від Кіровоградської області.

Працювати проєкт почне в березні й триватиме до жовтня. Під час нього очно і в онлайн-режимі працюватимуть українські й польські ментори. Вони проводитимуть юридичні консультації, навчатимуть, як складати бізнес-плани, освоювати ринок, будувати стратегію, працювати з партнерами й клієнтами, шукати різні гранти.

"У рамках проєкту ми створимо інформаційний ресурс, який на постійній основі підтримуватиме підприємців, – каже Тетяна Нехайчук. – І це буде саме формат практичної роботи. Не просто прийшли й послухали. На виході буде готовий продукт: бізнес-план, маркетингова стратегія, реклама, договори й реальні гроші в бізнес. Ми очікуємо, що крім навичок і бізнес-проєктів, ще близько 20 бізнесів отримають додаткове фінансування".

Зі слів Тетяни Нехайчук, у проєкті зможуть взяти участь підприємці з усіх 13 громад Новоукраїнського району. Це можуть бути й початківці, й представники уже наявного дрібного бізнесу й фермерства. Обмежень щодо віку й статі немає. Куди звертатися, щоб потрапити в проєкт, оголосять окремо.

Читайте також

  • У Кропивницькому переселенці з Сєвєродонецька отримали грант на розвиток бізнесу з доставлення їжі
  • "Це була мрія мого життя". Жителька Кіровоградщини отримала грант на розвиток власного бізнесу. Вона має косметологічний кабінет і тепер там надаватиме послуги пресотерапії та біоенергетичного масажу
  • Щоб розвивати дітей та державу. Кропивничанка отримала грант на відкриття дитсадка
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок