Біля Нотр-Даму почали демонтаж 200 тонн металічних риштувань

Біля Нотр-Даму почали демонтаж 200 тонн металічних риштувань

Біля Нотр-Даму почали демонтаж 200 тонн металічних риштувань AP

Робочі приступили до демонтажу металічних риштувань, зведених для ремонту шпиля собору Паризької Богоматері і деформованих під час пожежі. Як пише газета Le Monde, цей процес може зайняти все літо.

Як відзначають в установі, відповідальній за консервацію та відновлення собору, загальна вага 40 тисяч балок становить 200 тонн. Для їх демонтажу будівельникам доведеться їх розрізати, а потім спустити на землю за допомогою кранів. Протягом декількох останніх місяців робочі зміцнювали як стіни собору, так і деформовані ліси, щоб вони не зруйнувалися під час цих робіт. Також були встановлені захисні сітки.

Біля Нотр-Даму почали демонтаж 200 тонн металічних риштуваньAP

Собор Паризької Богоматері, 8 червня 2020 року

Процес відновлення собору, практично знищеного під час пожежі в квітні 2019 року, йде з великими затримками. Цьому спочатку заважала загроза забруднення свинцем, потім погана погода (особливо сильний вітер), різні акції протесту і страйки і, звичайно, пандемія коронавірусу. На початку березня всі будівельні роботи були припинені, відновилися вони в квітні.

Що відомо

  • Ввечері 15 квітня 2019 року у соборі Паризької Богоматері спалахнув вогонь. Це сталося у верхній частині, де проводились ремонтні роботи. Вогонь швидко охопив значну частину покрівлі заставленої риштованнями будівлі.
  • Під час пожежі обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем посередині. Шпиль був 93 метри заввишки.
  • Згодом вогонь перекинувся й на одну з башт західного фасаду, але пожежниками вдалося загасити його в зародку.
  • Загалом до гасіння пожежі були залучені десятки одиниць спецтехніки та близько 400 пожежників. Пожежні гелікоптери не застосовували, бо ті скидають одразу тонни води, що може завдати не меншої шкоди будівлі, ніж сам вогонь.
  • Проте рятувальникам вдалося врятувати значну частину культурних цінностей, у тому числі унікальні картини та статуї.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше