Навчання у телефоні: коли у черкаських п'ятикласників будуть паперові підручники

Навчання у телефоні: коли у черкаських п'ятикласників будуть паперові підручники

Навчання у телефоні: коли у черкаських п'ятикласників будуть паперові підручники
Підручники Черкаси

Учні та вчителі черкаських шкіл досі чекають на шкільні підручники. Коли надійдуть книги для п’ятикласників, які навчаються за програмою Нової української школи, досі невідомо.

Учні мали отримати книги торік у вересні. Але на заняттях користуються гаджетами або ж самостійно видруковують матеріали.

П’ятикласники на уроках української мови користуються телефонами або ж переглядають відеопрезентацію. Підручників з цього предмету не мають – говорить школярка Аня.

"Краще з підручниками, тому що інтернету немає у когось на телефоні, а коли навіть віршик вчиш, то більше сприймається коли надруковано", – розповідає школярка Анна Стрельчук.

Книги з англійської та німецької дівчинка звантажила з інтернету та надрукувала самостійно.

"Навіть коли на дистанційці, більшість підручників електронно, сидиш на дистанційці, потім ще відкриваєш підручник електронний. Звісно очі втомлюються", – розповідає школярка Анна Стрельчук.

У школах досі чекають на підручники
У школах досі чекають на підручники. Підручники Черкаси

П’ятикласник Богдан зі шкільних підручників на сьогодні має лише математику та т видруковану німецьку.

"По них краще шукати інформацію, і швидше можна перегортати сторінки. І коли не буде світла, то можна завжди з ними працювати", – розповів школяр Богдан Фещенко.

Бібліотекарка Наталія Одинець каже, що математика – єдиний підручник, який отримали із тринадцяти замовлених книг для учнів програми "Нова українська школа". Старі книги досі зберігають.

"Книги минулих видань ми поки що не списуємо, тому що не отримали нові. Але при отриманні нових книг вони будуть вже списані", – сказала бібліотекарка Наталія Одинець.

Одним із таких підручників інколи досі користуються на заняттях з української.

"Це старий підручник. Автор Заболотний та Авраменко. Старими підручниками ми можемо користуватися частково, тому що деякі теми не відповідають нормам нового правопису, а українська література нам не підходить, тому що програму змінено докорінно", – розповіла учителька української мови та літератури Тетяна Проценко.

Очільник обласного управління освіти та науки Валерій Данилевський каже, що питання із друком підручників нині вирішується.

"Із початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну було припинено друк підручників. І на жаль підручники для учнів п’ятого класу видрукувані не були. Єдиний підручник, який надійшов, це підручник з математики. Його надійшло 11 тисяч 600 підручників і ця кількість покриває потребу у межах 83% у цілому по області. нині додруковується 2500 тисяч підручників з математики", — очільник обласного управляння освіти та науки Валерій Данилевський.

Підручники НУШ
Питання із друком підручників нині вирішують. Підручники Черкаси

Каже, що інші підручники у програмах НУШ не видрукувані. Однак на останній зустрічі міністр освіти повідомив, що віднайшлися міжнародні благодійники, і зараз друкують ці підручники за кордоном, практично у повному обсязі. За словами мами п’ятикласника Марини Фещенко, хоча школярам і складно, та ситуацію в країні батьки розуміють:

"Діти постійно в гаджетах, псують свій зір, але ми розуміємо, що зараз війна, нарікань у мене особисто немає. Тому що я розумію, що дуже зараз складний час", – додала мама п’ятикласника Марина Фещенко.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок