"Берлінале-2023": у Німеччині презентували Європейський фонд солідарності з українським кіно

"Берлінале-2023": у Німеччині презентували Європейський фонд солідарності з українським кіно

"Берлінале-2023": у Німеччині презентували Європейський фонд солідарності з українським кіно
Фото: ДержКіно України/Facebook

У межах "Берлінале-2023" презентували Європейський фонд солідарності з українським кіно – European Solidarity Fund for Ukrainian Films (ESFUF). Про це 20 лютого повідомила пресслужба Державного агентства з питань кіно.

Фонд започаткували міністерства культури Німеччини, Люксембургу та Франції. Загалом він фінансується коштом внесків 16 партнерів із 13 країн та European Film Agency Directors associationЄвропейська асоціація, що об’єднує національні кіно- та аудіовізуальні агентства (EFAD).

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram зауважив, що відтепер українські кінопродюсери матимуть змогу отримати кошти на девелопмент чи постпродакшн своїх спільних проєктів з європейськими партнерами.

Прийнятні проєкти – це повнометражні кінематографічні твори, призначені для першого показу в кінотеатрах, які належать до жанрів художнього, документального або анімаційного кіно.

Міністр культури Франції Ріма Абдул Малак сказала, що ідея ініціативи прийшла до них ще у Каннах, "аби показати усю солідарність, що є в Європі".

Бойкотувати російську культуру: у межах "Берлінале" провели акцію на підтримку України

Державна міністерка Німеччини з питань культури та ЗМІ Клаудія Рот додала, що "ця страшна війна Росії проти України – це війна, що не тільки вбиває тисячі людей, дітей, жінок, чоловіків, але і систематична війна проти культури та культурної ідентичності України та українців".

"Наша відповідь – це підтримка фільммейкерів та кіноіндустрії, аби про Україну чули більше"
Клаудіа Рот

Сума підтримки розробки буде обмежуватися 25 тис. євро для документальних фільмів і 50 тис. євро для художнього кіно чи анімації. Підтримка фільмів на фінальній стадії буде обмежуватися 75 тис. євро.

Україна на "Берлінале"

Фільм українського режисера Руслана Батицького "Сліпобачення" отримав нагороду на Berlinale Co-Production Market – премію у €20 тис.

Європейський фонд підтримки кіновиробництва Eurimages виділив додатковий приз спеціально для фільму, називаючи проєкт "особливо перспективним".

Більше про програму кінофестивалю, які українські стрічки потрапили до програми фестивалю та що ще чекає на гостей заходу – читайте у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок