Від початку вторгнення РФ 7 199 цивільних загинуло, 11 756 зазнали поранень — британська розвідка

Від початку вторгнення РФ 7 199 цивільних загинуло, 11 756 зазнали поранень — британська розвідка

Розбитий будинок внаслідок удару армії РФ
Руйнування у Дергачівській громаді, лютий, 2023 року. Фото: Суспільне Харків/Олександр Новосел

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Управління Верховного комісара ООН із прав людини зафіксувало 18 955 жертв серед цивільного населення. Це пов’язане з невибірковим застосуванням РФ артилерії та інших систем зброї, йдеться у звіті британської розвідки.

"Станом на 13 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН із прав людини зафіксувало 18 955 жертв серед цивільного населення з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сюди увійшли 7 199 убитих і 11 756 поранених. 697 жертв серед цивільного населення припали на січень 2023 року. В УВКПЛ заявили, що фактичні цифри є значно вищими. Згідно з іншим, незалежним аналізом, імовірно, було вбито понад 16 тисяч цивільних жителів", — йдеться в повідомленні розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

У британській розвідці додали, що дані за січень 2023 року свідчать про те, що вбивства тривали вздовж лінії фронту протяжністю 1200 кілометрів, але були зосереджені в основному в Донецькій, Луганській і Запорізькій областях.

"Протягом січня 2023 року спостерігалася дуже висока інтенсивність і тенденція до погіршення щодо пошкоджень як медичних, так і навчальних закладів. Ці інциденти та подальші жертви серед цивільного населення, ймовірно, здебільшого пов’язані з відсутністю вибірковості з боку Росії у використанні артилерії та інших систем зброї", — зазначили у британській розвідці.

Читайте також

Росія запускає аеростати для збору інформації про українську ППО — британська розвідка

Втрати РФ у війні значно зросли після проведення мобілізації — британська розвідка

На початок