Погрожують звільненням. В окупованій Горлівці бюджетників примушують отримати громадянство РФ

Погрожують звільненням. В окупованій Горлівці бюджетників примушують отримати громадянство РФ

Погрожують звільненням. В окупованій Горлівці бюджетників примушують отримати громадянство РФ
Російський паспорт. Фото: Facebook / Асоціація реінтеграції Криму

У тимчасово окупованій Горлівці Донецької області працівників бюджетної сфери примушують отримати російський паспорт до 1 липня.

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

"Працівникам бюджетних організацій доведено під особистий підпис розпорядження так званої російської окупаційної адміністрації Горлівки щодо необхідності набуття громадянства Російської Федерації", — йдеться у повідомленні.

Якщо працівники бюджетної сфери до 1 липня не отримають паспорти РФ, будуть звільнені із займаних посад, зазначили у штабі.

Що відомо про паспортизацію на окупованій Донеччині та Луганщині

В окупованій Горлівці російська окупаційна адміністрація скоротила термін видачі російських паспортів від 30 діб до десяти. Про це повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 5 січня.

На тимчасово окупованих територіях Донеччини російські окупанти проводять примусову паспортизацію серед працівників державних та комунальних підприємств. Російський паспорт є підставою для мобілізації чоловіків, повідомили у Центрі національного спротиву 28 січня.

В окупованому Маріуполі з січня всі працівники бюджетної сфери, силових органів та окупаційної влади мають обов'язково отримати російський паспорт.

У вересні 2022 року РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту. Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.

Окупаційна влада так званої "ДНР" заявила, що буде затримувати людей без "паспортів", а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок. Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ. Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.

На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ. Окупаційна влада так званої "ДНР" обмежила виїзд дітей старше 14 років, які не мають паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР".

У Міністерстві закордонних справ України переконані, що російська паспортизація мешканців окупованих територій Донбасу є засобом поширення ідеології "русского міра" та елементом російських гібридних тактик проти сусідніх держав.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок