Понад 30 країн звернулися до МОК щодо визначення "нейтральності" атлетів з РФ і Білорусі у разі їхнього повернення

Понад 30 країн звернулися до МОК щодо визначення "нейтральності" атлетів з РФ і Білорусі у разі їхнього повернення

Понад 30 країн звернулися до МОК щодо визначення "нейтральності" атлетів з РФ і Білорусі у разі їхнього повернення
AP Photos

Від Міжнародного олімпійського комітету хочуть визначення умов ймовірного повернення спортсменів цих країн.

Уряди більш, ніж 30 країн світу, звернулися до Міжнародного олімпійського комітету щодо уточнення поняття "нейтральності" через ймовірне повернення до міжнародних турнірів атлетів з РФ та Білорусі під цим статусом. Про це повідомляє The Assosiated Press, яка отримала у розпорядження спільного листа, під яким підписалися представники цих країн.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває майже рік. У перші ж дні його початку МОК порекомендував міжнародним спортивним федераціями відсторонити спортсменів з РФ та Білорусі від змагань. Проте наприкінці січня 2023 року оголосив про наміри розглянути можливість їхнього ймовірного повернення.

У заяві МОК щодо намірів повернути атлетів з РФ та Білорусі йшлося про готовність переглянути позицію у разі допуску їх як "нейтральних" спортсменів - без прапорів, гімнів та символіки. У схожому статусі спортсмени з Росії та Білорусі виступали на останніх Олімпіадах у Токіо та Пекіні - через дискваліфікацію, пов'язану з допінговим скандалом.

Як повідомляє The Assosiated Press, у листі, з яким до МОК звернулися представники понад 30 країн, є заклик визначення змісту поняття "нейтральності". Відзначається, що у разі відсутності відповіді на нього вони категорично виступатимуть проти повернення атлетів з РФ та Білорусі до змагань, зокрема до Олімпіади-2024.

"Допоки ці фундаментальні питання та відсутність чіткості та конкретики у деталях щодо того, як працюватиме модель "нейтральності" не є визначеними, ми не погоджуємося з тим, що російських та білоруських атлетів потрібно повертати до змагань", - зазначається у листі, підписаному країнами.

Серед підписантів листа до МОК, як повідомляє джерело, - США, Велика Британія, Франція, Канада, Німеччина, представництво яких на Олімпіаді-2020 склало 20% від загальної кількості спортсменів. Крім них, під листом підписалися Польща, Латвія, Естонія та Литва, які припускали навіть можливість бойкоту Олімпіади у разі допуску спортсменів з РФ та Білорусі до закінчення війни в Україні.

Лист до Міжнародного олімпійського комітету - результат онлайн-зустрічі, яку провели 39 країн з президентом України Володимиром Зеленським. Під час цієї зустрічі представники країн домовлялися вимагати від МОК відсторонення спортсменів з РФ та Білорусі від змагань.

Читайте також: "Історія покаже, хто зробив більше для миру". Інтерв'ю президента МОК про план повернути росіян й дискусії з українцями

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок