В Нідерландах підозрюють, що РФ готує диверсії на енергосистемах країни

В Нідерландах підозрюють, що РФ готує диверсії на енергосистемах країни

В Нідерландах підозрюють, що РФ готує диверсії на енергосистемах країни
Амстердам. Фото: Pixabay

Росія намагається скласти карту енергопостачання Нідерландів, щоб знати, де вона може влаштувати диверсії. Про це заявив директор служби військової розвідки та безпеки Нідерландів (MIVD) Ян Свілленс, передає NOS.

За його словами, кілька місяців тому російський корабель у Північному морі намагався зібрати дані про вітрові електростанції.

“Це було вчасно виявлено і належним чином опрацьовано. Це дає зрозуміти, що загроза для Нідерландів є вищою, ніж здається на перший погляд”, — сказав Свілленс.

Він зазначив, що крім вітряних електростанцій, Росія також зацікавлена ​​в картографуванні інтернет-кабелів і газопроводів.

Зазначається, що нідерландські спецслужби вже деякий час попереджають, що також можливий таємний напад на інші важливі об'єкти країни, наприклад, на об'єкти з питною водою.

Як пише видання, у минулі вихідні Нідерланди вислали десять російських дипломатів у російському посольстві в Гаазі через неодноразові спроби працевлаштувати дипломатами співробітників розвідки. Російські дипломати повинні покинути країну протягом двох тижнів. Крім того, з 21 лютого закриється російський торговий офіс в Амстердамі.

Водночас Свілленс повідомив, що Нідерданди висилають 17 російських дипломатів.

"Ми також більше не допускаємо нових людей, які, як ми вже знаємо, є офіцерами розвідки", — сказав він.

17 лютого, прем'єр Нідерландів Марк Рютте приїхав до Києва. Він зустрівся з Президентом Зеленським і обговорив військову допомогу Україні. Очільник нідерландського уряду запевнив, що Україна отримає танки Leopard-2, боєприпаси до них, а екіпажі пройдуть відповідне тренування.

Читайте також

"Ми маємо перемогти Путінів по всьому світу". Зеленський на Мюнхенській конференції 2023

Нідерланди поставлять Україні дві пускові установки Patriot

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Вибір редакції

На початок