Мешканці будинку на Північній Салтівці в під'їзді встановили буржуйку, біля неї облаштували куток для зустрічей. Люди готують їжу на польовій кухні у дворі. У дев’ятиповерхівці немає води та опалення, газ увімкнули не у всіх квартирах.
Нині в будинку живе близько 20 людей.
"Кожен живе сам у квартирі, а це сумно: поспілкуватись немає з ким. Влітку хоч допізна надворі, зараз день збільшився. А то о четвертій темно, кожен повернувся до себе та сидить там", — розповідає житель будинку Микола.

Він живе на дев'ятому поверсі, до квартири йде пішки, бо ліфт не працює: "Чотири рази гуляю з собаками. Пішли, потім піднялись. Ще раз. Сьогодні їздив до лікарні папери оформлювати. Прийшов, піднявся, взяв собак. І так цілий день".
У сусідньому під'їзді будинку живе 75-річний Алі Алієв. Він майже щодня ходить за водою до джерела: до нього — півтора кілометра.

Разом з сином інвалідом на першому поверсі живе Валентина Альошина.

"Нам пропонували кімнату в гуртожитку, тут у Харкові. Але що в цьому гуртожитку? З квартир у нас багато чого вкрали, не тільки у мене. Наприклад, у сина ліжко, у мене два ліжка стоять у спальні — матраци вкрали й спати ніде", — розповідає Валентина.

Зараз вони з сином живуть в одній кімнаті.
Опалення в будинку немає, гріються обігрівачем: "Холодно. Для мене, наприклад, добре, а ось для сина погано. Я спеку не люблю, тепло також сильно не люблю".

Людям допомагають волонтери: щодня привозять гарячі обіди. Ще минулого літа, коли в будинку взагалі не було електрики й газу, у дворі облаштували польову кухню. На ній кілька разів на тиждень досі готують вечері, розповідає Валентина.
Мешканці чекають на закінчення зими, бо працівники "Харківводоканалу" обіцяють навесні відновити в будинку водопостачання.
Читайте також
Як змінився ринок нерухомості у Харкові під час війни: розмова з експертом
У Харкові шестирічний волонтер роздає гарячі обіди та гуманітарну допомогу
Децентралізація міста та потенціал промзон: Максим Розенфельд розповів про розробку генплану Харкова
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube