На Полтавщині працевлаштували понад три сотні лікарів з інших регіонів. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. За його словами, у медзакладах області працюють лікарі, зокрема, з Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Харківщини.
Андрій Прошельцов дізнається про стан здоров’я пацієнта, який реабілітується після операції. Анестезіолог працює в Полтавській обласній лікарні з початку квітня, відколи переїхав сюди з Сєвєродонецька Луганської області.
"Провчився тут три роки, залишилися якісь знайомства, залишилися гарні спогади про місто, тому обрав Полтаву. Ми тут працюємо з пацієнтами з мозковим інсультом, пацієнтами з черепно-мозковими травмами, пацієнтами з пошкодженнями периферійної нервової системи. Я тут займаюся як наданням невідкладної медичної допомоги та інтенсивною терапією пацієнтам у відділенні реанімації, та проведенням анестезіологічного забезпечення під час виконання нейрохірургічних операцій – як планових, так і невідкладних", — каже анестезіолог нейрохірургічного відділення обласної лікарні Андрій Прошельцов.

Нині в області працюють понад 300 лікарів та медсестер з інших регіонів, які переїхали через війну, каже директор обласного департаменту охорони здоров’я.
"Найбільше працевлаштовуються в містах обласного значення – місто Полтава. Зіньків, Решетилівка, Чутове, Пирятин, Лубни. Це дає можливість професійно мати кваліфіковані кадри. Де у нас, наприклад, хірургії не було такої активної, то є сьогодні не лише лікарі практичні, а є і ті, які мають наукові звання – професори, доценти", — говорить директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.
У медзакладах області працюють лікарі з різних регіонів, де тривають бойові дії. Це, зокрема, з Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Харківщини, розповів Суспільному директор обласного департаменту охорони здоров'я Віктор Лисак.
"І онкологи, і лікарі невідкладних станів, хірурги-анестезіологи. Останній випадок – це лікар, який приїхав до Котелевської територіальної громади. Це – лікар-гінеколог, який практично стає до операційного столу, працює в акушерстві-гінекології. Дружина його – педіатр. Ми готові сприяти тому, щоб їм надати робоче місце, створити належні умови. І ми ставимо ці завдання перед головами територіальних громад, щоб залишались ці люди працювати", — додає директор обласного департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

"На даний момент немає ніяких думок, лише одна - дочекатися кінця війни, звільнення рідної землі. Просто хочеться приїхати до свого рідного села на батьківщину та побачити тих, хто там залишився. На жаль, не всі мали змогу виїхати", — розповідає анестезіолог нейрохірургічного відділення обласної лікарні Андрій Прошельцов.
За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, працевлаштовуватись в медзаклади області лікарі з інших регіонів почали майже від початку повномасштабної війни.