Зміни в графіку вимкнення світла на Тернопільщині: роз’яснення енергетика

Зміни в графіку вимкнення світла на Тернопільщині: роз’яснення енергетика

Зміни в графіку вимкнення світла на Тернопільщині: роз’яснення енергетика
Суспільне Тернопіль

Протягом тижня на Тернопільщині не застосовують ліміти споживання електроенергії. Наразі немає потреби використовувати графіки вимкнень світла, бо ситуація з енергопостачанням поліпшилася. Про це розповів Суспільному заступник головного інженера з високовольтних мереж, начальник виробничо-технічної служби "Тернопільобленерго" Андрій Лещук.

Усе ж, за його словами, графіки розробили та оприлюднили.

"Графіки складені з інтервалом по три години. Тобто, 3 години світло є, а 6 годин немає. У разі погіршення ситуації – навпаки. Про необхідність застосування цих графіків ми повідомимо наших споживачів на сторінці ВАТ "Тернопільобленерго" у Фейсбуці чи на сайті. Поки що НЕК "Укренерго" не доводить до областей лімітів споживання, тому й не застосовуємо цих графіків і подаємо електроенергію цілодобово".

Зміни в графіку вимкнення світла на Тернопільщині: роз’яснення енергетика
Андрій Лещук, заступник головного інженера з високовольтних мереж, начальник виробничо-технічної служби "Тернопільобленерго". Суспільне Тернопіль

13 лютого тернопільські енергетики внесли зміни в графіки вимкнень електроенергії. Для рівномірності та почерговості відключення споживачів поділили на шість груп замість трьох, каже Андрій Лещук.

"Це передбачено інструкцією Міненерго, яка встановлює вимоги до складання графіків погодинних вимкнень, де чітко все регламентовано. Графік повинен складатися за обсягом не менш ніж 75% від максимального навантаження в області. Раніше було розбито на три рівних черги обсягом по 25%, зараз, після внесення змін в інструкцію, передбачили 6 черг по 12,5%".

Шість груп зробили для гнучкості оперативного керування.

"Інколи немає потреби відключати всю чергу, адже 25% – це четверта частина області. Тепер, коли ми будемо перебирати ліміт, то будемо вимикати лише 1/8 частину області. Тобто, тепер можемо вимикати меншу частину споживачів, щоб дотриматися ліміту, а не виключати відразу всіх і не добирати цей ліміт", – повідомив начальник виробничо-технічної служби "Тернопільобленерго".

Читайте також

  • У вівторок світло на Тернопільщині не вимикатимуть: енергетики будуть проводити заміри
На початок