Пушкін, Ломоносов і Ленін: за яких умов росіяни зникнуть зі станцій київського метро

Пушкін, Ломоносов і Ленін: за яких умов росіяни зникнуть зі станцій київського метро

Пушкін, Ломоносов і Ленін: за яких умов росіяни зникнуть зі станцій київського метро
Фото: Wikimedia Commons

Начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський 20 лютого у інтерв'ю ТСН розповів про плани щодо демонтажу погрудь, присвячених російським діячам культури, на станціях "Театральна", "Університет" та "Вокзальна".

Ленін на "Театральній"

"Станція "Театральна" була введена в експлуатацію 1987 року і тоді носила назву "Ленінська". Погруддя "вождя" розташоване в торці платформи. Кажуть, що його спустили під землю та розмістили на станції, ще коли вона тільки будувалася", – розповів Брагінський.

Нині погруддя закрите фальш-стіною із зображенням 3D-малюнка театрального залу Оперного театру, що відповідає назві станції (з 2014 року).

За словами Брагінського, вага Леніна – понад 4 тонни, і демонтаж такої конструкції потребує спеціальних проєктних рішень, а також технічних засобів. Тому це планують включити до робіт зі спорудження другого пересадкового вузла між станціями "Театральна" та "Золоті ворота".

Пушкін, Ломоносов і Ленін: коли росіяни зникнуть зі станцій київського метро
Бюст Леніна на станції "театральна". Фото: Wikimedia Commons

Російські письменники та науковці на станції "Університет"

Станція "Університет" є пам’яткою архітектури місцевого значення й охороняється державою.

"Будь-які роботи по перебудові, реставрації цих станцій ми можемо робити лише після отримання відповідних дозвільних документів", – зазначає Брагінський.

Зараз погруддя Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделєєва законсервували – закрили спеціальними плитами з дозволу Департаменту культурної спадщини КМДА.

Нині працюють над отриманням дозволів на демонтаж. А також представники метрополітену звернулись до комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики з проханням представити перелік видатних українських діячів науки на заміну цих бюстів.

Пушкін, Ломоносов і Ленін: коли росіяни зникнуть зі станцій київського метро
Бюсти Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделєєва. Фото: Wikimedia Commons

Медальйони з радянською символікою на "Вокзальній"

Як і "Університет", "Вокзальна" є пам’яткою архітектури місцевого значення, тому її охороняє держава.

"Ви знаєте, що вже не перший рік ідеться про будівництво другого виходу з цієї станції метро. Ми плануємо провести демонтаж медальйонів у межах цього проєкту", – розповів Брагінський.

"Усе, поїхав". Репортаж з Маріїнського парку, де знесли Ватутіна

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що Міністерство культури та інформаційної політики офіційно погодило демонтаж памʼятників радянським військовим командирам Валерію Чкалову та Миколі Ватутіну у Києві.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок