В Україні торік в Податковій зареєструвалися майже 2400 волонтерів

В Україні торік в Податковій зареєструвалися майже 2400 волонтерів

В Україні торік в Податковій зареєструвалися майже 2400 волонтерів
Волонтери. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У рік повномасштабного вторгнення у Реєстрі волонтерів в Податковій зареєструвалися 2383 українці. Це у 8,4 раза більше, аніж за весь час існування переліку. Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Державної податкової служби України.

Загалом Державна податкова служба нарахувала 2 699 волонтерів на початок 2023 року. Реєстр волонтерів АТО створено ще у 2014 році, й до повномасштабного вторгнення у ньому було лише 320 осіб.

Приблизно 70% реєстрацій волонтерів за 2022 рік припало на грудень. Завершення звітного періоду спонукало 1653 громадян в останній місяць року убезпечити себе від проблем з податковою.

Три причини зареєструватись у Реєстрі волонтерів

Не потрапити під оподаткування донатів

Реєстрація потрібна, аби значні суми донорських коштів не враховувалися до щорічного оподатковуваного доходу. Без цього на пожертви ДПС може нарахувати 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

"Я реєструвався, тому що не хочу, аби понад мільйон гривень, зібраних для ЗСУ, пішли до моїх податків. Якщо сума донатів суттєво більше вашого доходу, то точно треба реєструватися. Коли починаєте збирати гроші на періодичній основі — реєструйтесь", — рекомендує волонтер Олександр Краснов. Олександр на постійній основі допомагає ППО Півдня.

Не потрапити під фінмоніторинг та блокування рахунків від банку

Ще одна причина не зволікати з реєстрацією волонтером — підозрілість деяких операцій по картці для вашого банку. Там можуть запитати підтверджувальні документи та навіть заблокувати рахунок за їхньої відсутності.

Алім Бодня, волонтер з Дніпра, каже, що офіційно оформився після питань від банку — за його словами, Монобанк тоді дав п'ять діб на збір документів.

Рейтинг довіри

На тлі кількості шахрайських схем з донатами та недобросовісних збирачів, включення до офіційного переліку волонтерів також може стати вирішальним аргументом на користь довіри до збору.

Додатковою перевагою, як розповів волонтер Олексій з Chokolovka Team, є те, що зареєстрованим набагато легше взаємодіяти з закордонними та великими донорами. Олексій з командою допомагають військовим на Бахмутському напрямку.

Важливо, що за використання пожертвувань з метою прибутку недобросовісних волонтерів чекає кримінальна відповідальність за статтею 201-2 ККУ. Під час воєнного стану, незалежно від розміру шкоди, за це можна отримати від 5 до 7 років ув'язнення з конфіскацією майна. До того ж шахраям можуть заборонити обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як зареєструватися волонтером

Треба подати заяву до ДПС за місцем реєстрації (паперову або електронну). В документі вказати ІПН та банківські реквізити волонтера. Включення до реєстру здійснюється за заявою протягом одного робочого дня.

Читайте також

"Бути волонтером – це право, а не обов’язок", – Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який спрощує реєстрацію волонтерів

В Україні звільнили від оподаткування зібрані кошти для ЗСУ. Як потрапити у Реєстр волонтерів

Вибір редакції

На початок