Понад 500 добровольців за три тижні рекрутингової кампанії подали заявку на вступ до бригади оперативного призначення “Червона Калина”, що базується на Вінниччині. Про це Суспільному розповів пресофіцер бригади Микола Коваль.
"Проходять військово-лікарську комісію, після неї психологічні тести, після цього відбір приходить у військовій частині. Нам потрібні люди, які хочуть навчатись, які вмотивовані. Починаючи від артилериста, і закінчуючи водіями. Добровольці можуть приходити у місцеві ЦНАПи, подавати заявки, або на сайті Гвардії Наступу", – каже Микола Коваль.
У бригаду приймають не лише добровольців із бойовим досвідом, а й мотивованих громадян без військової підготовки, каже Коваль. Формування Гвардії наступу триватиме до повного укомплектування.
Що відомо про "Гвардію Наступу"
3 лютого 2023 року Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування штурмових бригад "Гвардія наступу".
Проєкт має на меті зібрати вмотивованих добровольців для підготовки та участі у наступальних операціях задля "посилення основних сил нашої країни і якомога швидшого вигнання ворога з нашої землі".
"Кожен бажаючий може обрати собі військовий підрозділ по духу, записатися, пройти обов'язкову кількамісячну бойову підготовку з наступним бойовим злагодженням нових підрозділів. Тобто, не на умовах загальної мобілізації куди розподілять, а за власною ініціативою до підрозділу, що відповідає вашим цінностям та ідеології", — пояснили в МВС.
Записатися можна до таких підрозділів:
- "Сталевий кордон" (бригада Державної прикордонної служби України),
- "Червона калина" (військові цієї бригади брали участь у боях на Донеччині й Луганщині, обороняли Київ),
- "Лють" (бригада Національної поліції України),
- "Рубіж" (до лав бригади вже увійшли герої, які відстоювали Гостомельський аеропорт, Рубіжне на Луганщині).
- "Спартан" (штурмова бригада, що обороняла Харків).
- "Кара-Даг",
- "Буревій",
- "Азов".