У Хмельницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Хмельницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Хмельницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Фото: Суспільне Хмельницький

Ста п’яти Героям Небесної Сотні, поміж яких десятеро жителів Хмельницької області посмертно надали звання Героїв України, а троє іноземців білорус Михайло Жизневський, грузини Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Цього дня, 20 лютого, їх вшановували в усіх громадах Хмельниччини й в обласному центрі.

20 лютого в Хмельницькому до стели Героїв Небесної сотні поклали квіти й вшанували пам'ять вбитих активістів.

У Хмельницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
У Хмельницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Фото: Суспільне Хмельницький

Учасниця Хмельницького Майдану Ірина Ковалевська розповідає: "Коли загинув Нігоян — це вразило нас дуже сильно. Але коли 18 лютого вже масово почали вбивати, воно не вірилось, що таке може бути в Києві, в центрі такої столиці миролюбної, в центрі Європи. Просто не вірилось. Але ми розуміли, якщо влада тодішня пішла на такі кроки, то будь-що можна від них чекати".

10 жителів Хмельниччини загинули під час революції Гідності у 2014 році. Це Сергій Бондарчук зі Старокостянтинова, Микола Дзявульський з Шепетівки, Олександр Клітинський з Деражнянщини, Анатолій Корнєєв та Віталій Васільцов з Камянець-Подільського району, Артем Мазур і Людмила Шеремет з Хмельницького, Дмитро Пагор з Чемеровецького району, Олександр Подригун з Білогірщини та Володимир Чаплінський зі Славутчини. За мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії всім героям Небесної сотні президент Порошенко надав звання Героїв України з врученням посмертно орденів "Золота зірка". Ірина Ковалевська каже: була очевидицею подій біля хмельницького УСБУ, де одну людину вбили, одну смертельно поранили.

"І пожежа біля СБУ, і тролейбуси підганяли, тобто, все відбувалось на моїх очах: як стріляли, як водометами намагались нас поливати. Я, як журналіст-фотокор, для себе сфотографувала все, що могла. В мене було дві "мильниці", я зробила 14 плівок Хмельницького майдану", — розповіла Ірина.

На фото Ірина Ковалевська — учасниця Хмельницького Майдану.
На фото Ірина Ковалевська — учасниця Хмельницького Майдану. Фото: Суспільне Хмельницький

Як сказала Ірина, саме 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану, хоча розстріли почалися ще в січні.

"Наші хлопці, вони були такі сміливі, вони нічого не боялись. Вони йшли сміливо, без зброї, з дерев'яними щитами, з касками кольоровими. Можна сказати, що війна почалася на Майдані, тому що брали участь російські "ГРУшніки", є підтвердження, що вони вбивали, Тому, можна сказати, вони — перші захисники нашої держави", — говорить учасниця Революції Гідності Ірина.

З її слів, досі за вбивства революціонерів нікого не покарали. Це несправедливо, сказала Ірина: "Можливо, навмисне хочуть затерти злочини, скоєні на Майдані. Шкода, звісно. Але, я думаю, ми все одно колись правду взнаємо й оцінимо ще більше подвиг наших героїв Небесної сотні. Вічна їм пам'ять".

Перші вояки відійшли в Небесну Сотню 22 січня 2014 року, а з 18 до 20 лютого на Майдані загинуло 78 людей, після 20 лютого — ще 20. Двоє хмельничан загинули в Хмельницькому, внаслідок кульових поранень біля УСБУ.

Читайте також

  • Відкрили одним із перших на Хмельниччині: історія пам'ятника Героям Небесної Сотні

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок