Одужав та виписався: хлопчик з Волині, якого лікували у Львові від лейкемії, поїхав додому

Одужав та виписався: хлопчик з Волині, якого лікували у Львові від лейкемії, поїхав додому

Одужав та виписався: хлопчик з Волині, якого лікували у Львові від лейкемії, поїхав додому
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр

З гематологічного відділення Західноукраїнського спеціалізованого медцентру виписали п'ятирічного Ромчика. Хлопчик хворів на лейкемію, зараз він одужав та поїхав додому на Волинь. Про це повідомили на Facebook-сторінці медзакладу.

Ромчик до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру потрапив у червні 2022 року. Він сильно кашляв та мав підвищену температуру. На рентгені хлопчика виявили великий утвір середостіння.

Після дообстеження у Львові лікарі з'ясували, що у дитини — гостра лейкемія. Аналіз крові показував наявність бластних клітин.

"Один із варіантів цієї хвороби характеризується збільшенням лімфатичних залоз у грудній порожнині", — йдеться у повідомленні.

Батьки вирішили не евакуйовуватись за кордон та лікувати Ромчика в Україні.

"Стан маленького пацієнта був важкий, лікувати потрібно було негайно. Йому розпочали програмну хіміотерапію, яку хлопчик успішно завершив. Три етапи протокольного лікування тривали 9 місяців та були ефективними. Зовсім недавно ми відпустили маму і малечу додому", — каже лікарка-гематолог дитячий Олена Степанюк.

Одужав та виписався: хлопчик з Волині, який лікувався у Львові від лейкемії, поїхав додому
Фото: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр

Зараз в дитини ремісія. Ромчик приїжджатиме до Західноукраїнського медцентру на контрольні огляди, а амбулаторно матиме підтримувальну терапію.

"Коли рідні Ромчика звернулись за допомогою, ми уже оговтались від шоку перших місяців повномасштабної війни та цілком адаптувались до роботи у воєнний час. Не було таких частих тривог, і потрібні медикаменти у нас теж були. До того ж у пацієнта був стандартний випадок, з яким ми досить часто мали справу до війни, тож розпочали лікування, яке зараз успішно завершили", — каже завідувачка гематологічним відділенням Ірина Цимбалюк-Волошин.

Зараз у гематологічному відділенні лікується близько 25 пацієнтів з різних регіонів: Одеса, Рівне, Дніпро, Закарпаття. За словами лікарів, найчастіша онкогематологічна патологія у дитячому віці — гостра лейкемія та лімфома.

"Хронічний стрес, у якому перебувають діти під час війни, послаблює імунну систему. Відтак вона уже не так ефективно функціонує, що створює кращі умови для поширення злоякісних клітин. Точну статистику в умовах війни вести важко, як і саме лікування. Тим не менше, значний відсоток онкохворих дітей в Україні має шанс знову бути здоровими", — каже Ірина Цимбалюк-Волошин.

Читайте також

Без світла та ліків в окупації. У Львові лікують 6-річного онкохворого хлопчика з Херсонщини

До Міжнародного дня онкохворої дитини військові передали пацієнтам львівської лікарні підписаний стяг

Вибір редакції

На початок