У Чернігові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Чернігові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Чернігові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
ФОТО: Суспільне Чернігів

Сьогодні, 20 лютого, на Красній площі у Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на вулиці Інститутській у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло 78 людей, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників.

Найбільше людей загинуло саме 20 лютого.

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні
У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Коли ми стояли, а перед нами несли труни їх всіх, тоді Майдан, який стояв, він спочатку плакав, потім ридав, потім просто стояли жінки й стогнали, бо вже сил не було, не було вже сліз, але була та лють, яка накопичувалась всередині. І тоді, я думаю, ми всі сказали й поклялись, що ми ніколи не забудемо, що відбувалося", — сказала учасниця Революції гідності Світлана Жимолостнова.
У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні
Учасниця Революції гідності Світлана Жимолостнова. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Щодня ворог вбиває наших цивільних. Але, я точно знаю, і впевнений, що ми переможемо, адже ми сильні, ми вільні. Але ми маємо пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за незалежність нашої країни", — сказав начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні
Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус. ФОТО: Суспільне Чернігів

До числа Героїв Небесної Сотні увійшли троє жителів Чернігівщини: Василь Прохорський, Андрій Мовчан та Віктор Орленко. За словами представника Українського інституту національної пам’яті в області Сергія Бутка, у Чернігові має з’явитись ще одна вулиця, названа на честь Героїв Небесної Cотні.

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні
Представник Українського інституту національної пам'яті в області Сергій Бутко. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Провулок Костромський стане нарешті вулицею Віктора Орленка, це третій з Героїв Небесної Сотні, з Чернігівщини. На честь Василя Прохорського й Андрія Мовчана під час декомунізації, слава Богу, ми вже на їх честь назвали вулиці Чернігова", — розповів представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

На Чернігівщині попрощалися з п'ятьма бійцями, які загинули на сході України

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок