У межах Берлінського кінофестивалю 19 лютого відбулась акція на підтримку української культури на Potsdamer Platz. Про це розповіла організаторка акції режисерка Дарія Оніщенко.
У коментарі Суспільному вона зазначила, що метою акції є підтримка української культури під час міжнародного кінофестивалю "Берлінале". Організаторка зауважила, що в черговий раз хочуть закликати міжнародну спільноту бойкотувати російську культуру.
"У Німеччині занадто довго толерувалося російське імперіалістичне мислення. Зараз наше завдання також полягає в тому, аби пояснювати європейцям дуже прості історичні факти, руйнувати російські фейки та знайомити пересічних європейців з нашою культурою", – писала вона у Facebook.
Шон Пенн: "Україна – це сучасний світовий "Бітлз"




73-й Берлінський міжнародний кінофестиваль розпочався 16 лютого. Фокус уваги заходу цьогоріч зосереджений на Україні та Ірані.
""Берлінале" разом з усіма кінематографістами та учасниками висловлює солідарність з народом України в його боротьбі за незалежність і рішуче засуджує агресивну війну Росії проти України", – зазначили художній керівник фестивалю Карло Чатріан і виконавча директорка Маріетт Різенбек.
Ще у січні було відомо, що кольорами цьогорічного "Берлінале" будуть синій і жовтий – кольори прапора України.
Відкриття 73-го "Берлінале" та підтримка України: нотатки з кінофестивалю Ірини Сороки
Ведмідь на значку для відвідувачів, кіноекспертів та журналістів цьогоріч буде також жовто-блакитним. А серед товарів на продаж з'явиться сувенірний магнітик із ведмедем "Берлінале" з петриківським розписом, створений українськими майстрами.
Також на відкритті фестивалю з промовою виступив президент України Володимир Зеленський.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!