Розкрадання гуманітарки та зерна під час війни. Поліція відкрила п’ять проваджень на екскерівництво ДніпроОВА – ЗМІ

Розкрадання гуманітарки та зерна під час війни. Поліція відкрила п’ять проваджень на екскерівництво ДніпроОВА – ЗМІ

Розкрадання гуманітарки та зерна під час війни. Поліція відкрила п’ять проваджень на екскерівництво ДніпроОВА – ЗМІ
Дніпропетровська військова адміністрація

Поліція Дніпропетровщини відкрила п'ять кримінальних проваджень щодо зловживань владою з боку екскерівництва Дніпропетровської обласної військдміністрації. Про це повідомляє видання "Наші гроші" з посиланням на власні джерела.

Як йдеться у повідомленні, одне з проваджень відкрито за частиною 2 статті 364Зловживання владою або службовим становищем Кримінального кодексу України стосовно посадовців ДніпроОВА, які отримали 11,5 тисяч ноутбуків як гуманітарну допомогу та надалі розпорядилися ними на власний розсуд (ч. 2 ст. 364 КК України).

Також кримінальне провадження за тією ж статтею відкрито й стосовно ексначальника Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка. Як повідомляє ЗМІ, слідчі вважають, що він з корисливих мотивів видав два розпорядження про примусове відчуження зерна пшениці у суб’єктів господарювання та його подальшу передачу на зберігання до ТОВ "ДМК Дніпромлин".

Крім того, відкрито провадження за фактом внесення посадовцями ДніпроОВА інформації до системи "Шлях" щодо 1369 осіб, з яких скористалися можливістю виїхати за кордон 725 осіб, 100 особам відмовили в перетині державного кордону працівники Державної прикордонної служби та з яких 53 особи не повернулися на територію України.

Ще одне провадження відкрили за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ОВА, які отримали 700 кілограмів бронежилетів і розпорядились ними на власний розсуд.

Також відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями, які отримали два автомобілі, як гуманітарну допомогу. Автівки взяли на облік та надалі використали не за призначенням.

Суспільне спрямувало інформаційний запит до Нацполіції регіону, щоб підтвердити інформацію та дізнатися деталі розслідування.

Що відомо

  • 2 листопада проєкт «Схеми» опублікував розслідування «Супутниця на мільярд», в якому розповіли, що приватна фірма «Будінвест Інжиніринг», яка освоїла вже півтора мільярда гривень на ремонті доріг у Дніпропетровській області, напряму пов’язана з керівником Дніпропетровської ОВА Валентином Резніченком, від якого залежить, кому і в яких обсягах виділяти бюджетні кошти області.
  • Половина компанії записана на Яну Хланту – професійну спортсменку, яка працює тренером з паверліфтингу в Дніпрі. Як з’ясували «Схеми», вона – близька особа для Резніченка, вони разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувається на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.
  • Інша половина компанії, що освоює мільярди під час активної фази війни, через наближену особу пов’язана з бізнесменами-братами Дубинськими, яких США офіційно оголосили у розшук за підозрою у фінансових махінаціях.

Читайте також

Керівник Дніпропетровської ОВА Резніченко звільнений з посади

САП відкрила кримінальне провадження після журналістського розслідування щодо "подруги керівника ДніпроОВА"

Суд відмовив активістам, які намагалися оскаржити позбавлення мандата ексголови Дніпропетровської ОВА Резніченка

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок