На центральному залізничному вокзалі Києва рівненський письменник та поет, театральний та естрадний виконавець Андрій Пермяков презентував книгу "Залізна евакуація". Це відбулось 18 лютого. У ній зібрані історії переселенців та залізничників після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Про документальний формат презентації та збирання історій евакуації українців під час війни в етері телемарафону Суспільне. Спротив автор книги розповів детально 20 лютого. Він також анонсував презентації на вокзалах інших міст України.
У книжці зібрані та задокументовані історії першоджерел, які описують воєнний та евакуаційний досвід, а також "щоденний героїзм працівників української залізниці". Відтак презентацію книги вирішили зробити символічною — на вокзалі, зазначив Андрій Пермяков.
"Ми думали, як презентувати. І я вирішив, що найкраще це зробити не в театрі, не в книгарні, а саме на залізниці. І ось на Київському вокзалі є музей, де багато речей, які нагадують про евакуацію — матраци, подушки, валізи, возики. Тож ми зібрали всі ці атрибути у залі очікування, розставили стільці по-театральному, у кілька рядів, огородили фотографіями з евакуації й вийшла своєрідна сцена. Ми навіть поставили вікно з вагона потяга", — розповів він.

За його словами, презентація книги пройшла за участю керівництва Укрзалізниці, народних артистів України Наталії Сумської та Римми Зюбіної, авторів та головних героїв книги.
"Всі читали ці історії й проживали їх разом. У людей були сльози на очах, люди згадували, відкривали для себе щось нове. У нас також був екран, де транслювали хроніку, показували фотографії. У книжці також є світлини, а на обкладинці дуже відома фотографія Андрія Андрієнка, де на Краматорському вокзалі прикордонник прощається зі своєю дівчиною чи дружиною", — поділився письменник.

Андрій Пермяков особисто спілкувався з кожним героєм книги, аби втілити їхні історії в оповідання.
"Я говорив із ними телефоном. Відчував, як б’ється їхнє серце, чув, як вони плачуть. Тому, мабуть, ця енергетика і передалася розповідям. Це не тільки історії провідниць, це також історії людей, роботу яких ми часто не бачимо — енергетики, зв'язківці, колійники, залізничники. Вони ремонтували колії у той час, коли були вибухи, налагоджували зв'язок, блокували переїзди, аби не пройшла ворожа техніка. У цьому величезний героїзм цих людей. А я просто хотів зафіксувати пам'ять про ці події через призму людських історій", — додав він.

За словами автора, презентувати книгу планують також на вокзалах у Дніпрі, Харкові, Одесі та Львові. А всі зібрані гроші з продажу направлять на підтримку залізничників та їхніх сімей, які постраждали внаслідок війни.
Читайте також
- "Кур'єрами зробили поранених": адвокат Масі Найєм розповів, чому реформа МСЕК — на часі й з чого варто почати
- Статистика на кожен район: скільки релігійних громад на Рівненщині перейшли в ПЦУ
- На Рівненщині зросла кількість виявлених інсультів, натомість смертей від них — поменшало
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: