Відкрили одним із перших на Хмельниччині: історія пам'ятника Героям Небесної сотні

Відкрили одним із перших на Хмельниччині: історія пам'ятника Героям Небесної сотні

Відкрили одним із перших на Хмельниччині: історія пам'ятника Героям Небесної сотні
Фото: Суспільне Хмельницький

Пам’ятник Героям Небесної Сотні одним із перших в області відкрили у 2015 році у Волочиську. Цей монумент створювали учасники Революції Гідності та організатори Євромайдану в місті за кошти небайдужих жителів Волочиська та представників бізнесу, розповіла Суспільному голова громадської організації "Майдан" у Волочиську Алла Байда.

Детальніше — матеріалі Суспільне Хмельницький.

Камінь з тризубом-мечем, поруч із яким шини, бруківка та пляшка із коктейлем Молотова, вгорі — лелеки, що відлітають на небеса як символ загиблих учасників Революції Гідності. Саме такий вигляд має пам’ятник Небесній Сотні у Волочиську, який одним із перших в області відкрили на роковини пам’яті у 2015 році.

Пам’ятник Героям Небесної сотні у Волочиську.
Пам’ятник Героям Небесної сотні у Волочиську. Фото: Суспільне Хмельницький

Композиція самого монумента, підготовчі роботи, закладення фундаменту — все це була загальна ідея учасників Революції Гідності, що повернулися з Києва і захотіли залишити пам'ять про полеглих побратимів в рідному місті, розповідає учасниця Революції Гідності, голова громадської організації "Майдан" у Волочиську Алла Байда.

"Ідея в нас виникла десь навесні 2014 року. І ми так взялися серйозно за роботу, щоб до річниці трагічних подій на Майдані ми змогли його відкрити. Повністю пам’ятник, цей увесь комплекс, поставлений за кошти громади. Тобто, жителі громади, звичайні громадяни, підприємці, фірми, організації, усіх, то був небайдужий — жертвували", — розповіла Алла Байда.

Стела з фотографіями Героїв Небесної Сотні у Волочиську.
Стела з фотографіями Героїв Небесної Сотні у Волочиську. Фото: Суспільне Хмельницький

Місце для монумента — центральна алея міста, де щодня проходить багато людей, каже Алла Байда: "Дуже довго це питання не вирішувалось і ми, можна сказати, поставили це питання рубом".

Ще один учасник Революції Гідності, інженер-будівельник за фахом Леонід займався технічними роботами на громадських засадах.

"В когось екскаватор взяли, в когось щебінь взяли на підсипку, в когось бетон. Будувався пам'ятник в грудні, це було нелегко, бо був мороз. Ми брали військовий намет, палили дровами. Залучали ритуальну службу, яка виконувала гранітні роботи", — говорить Леонід.

Леонід брав участь у будівництві пам'ятника.
Леонід брав участь у будівництві пам'ятника. Фото: Суспільне Хмельницький

На той час, каже чоловік, реакція на спорудження пам’ятника в містян була різною, зокрема були й ті, хто увіковічення пам’яті героїв засуджував.

"Були такі люди, які думали, що Янукович вернеться. Приходили й називали нас "дурними майданутими": "Що це вони роблять зимою, нічого в них не вийде", — і такі були випадки", — розповів Леонід.

Відкриття та освячення пам’ятника Героям Небесної Сотні у Волочиську відбулося 16 лютого 2015 року. В обласному центрі монумент Героям Небесної сотні відкрили вже у 2017 році

Читайте також

  • На Хмельниччині спрощено графік погодинних відключень електроенергії
  • Втретє було легше практично, але набагато важче морально: хмельницькі медики повернулися з деокупованої Херсонщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок