Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували в Ужгороді

Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували в Ужгороді

Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували в Ужгороді
Фото: Олександра Завадяк/Суспільне

Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували 20 лютого в Ужгороді на площі Народній. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні запалили лампадки жителі міста, студенти та представники місцевої влади. Вшанувала пам'ять героїв і голова молодіжної ради при Закарпатській обласній військовій адміністрації Вікторія Кенідра.

"На Майдані молодь була таким активним рушієм, який не боявся виходити, який не боявся якихось політичних переслідувань, чи щось такого. Молодь готова була стояти до кінця. Пропускали пари, пропускали навчання, але все одно вони йшли, бо знали за що вони стоять. Вони знали, що їм жити в цій країні, жити у вільній, незалежній країні з європейськими цінностями", — розповідає Вікторія Кенідра.

Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували в Ужгороді
Фото: Віктор Микита/Facebook

День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року. Про це сказав доктор історичних наук Ужгородського національного університету Василь Міщанин. За його словами, Революція Гідності тривала 94 дні — з 21 листопада 2013-го до 22 лютого 2014 року.

"Студентство перешкодило явним проявам колишнього керівництва України придушити ці заворушення, які сталися після того, як не було підписано устремління України приєднатися до європейських структур. Події розвивалися трагічно протягом кількох місяців. Закарпаття не стояло осторонь від цих подій. Ми бачили і мітинги, які відбувалися у нас тут, перед Обласною радою. Були представники Закарпаття й у Києві", — каже доктор історичних наук Ужгородського національного університету Василь Міщанин.

Пам'ять Героїв Небесної сотні вшанували в Ужгороді
Фото: Віктор Микита/Facebook

За словами Василя Міщанина, Небесна сотня нараховує 107 загиблих учасників Революції Гідності. Це й активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України.

Що відомо

  • День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно відповідно до указу президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цього дня у середмісті української столиці загинули та дістали смертельні поранення 48 учасників протесту. Ця дата стала переломною у ході подій Революції гідності.
  • Усього Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Вони різні за віком, статтю, з різних куточків України та з-за кордону. Найстаршому з Героїв – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17.

Читайте також:

  • Зеленський ввів у дію санкції щодо 333 росіян, Україна готується до провокацій 24 лютого, 362 день війни. Онлайн;
  • РФ втратила 820 військових за добу — Генштаб ЗСУ;
  • Сноубордистка Аннамарі Данча оновила рекорд України у слалом-гіганті на чемпіонаті світу: результат;
  • "Рабів до раю не пускають" — Зеленський вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок