Олімпійський чемпіон Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра. Йому належать три топрезультати в історії

Олімпійський чемпіон Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра. Йому належать три топрезультати в історії

Олімпійський чемпіон Краузер побив світовий рекорд у штовханні ядра. Йому належать три топрезультати в історії
AP Photo/David J. Phillip

Цим результатом Раян Краузер покращив свій абсолютний рекорд.

Американський легкоатлет Раян Краузер став автором нового світового рекорду зі штовхання ядра у приміщенні, покращивши свій же результат. Це сталося на турнірі Simplot Games у Покателло, штат Айдахо.

30-річний спортсмен - чемпіон двох останніх літніх Олімпіад (2016 та 2020 років) у штовханні ядра. Влітку 2022 року Раян Краузер виграв домашній чемпіонат світу у Юджині у своїй дисципліні.

До цьогорічних змагань у Покателло американець володів світовими рекордами у штовханні ядра у приміщенні та на відкритому повітрі. Попередній рекорд Краузера у приміщенні - 22.82 м, які він показав у Фейєтвіллі в січні 2021 року.

Турнір Simplot Games став для Раяна Краузера другим стартом у 2023 році. Попередні змагання для американця 11 лютого, коли він виграв турнір з результатом 22.58 метра.

Як Краузер встановив новий світовий рекорд зі штовхання ядра?

Simplot Games - традиційні щорічні змаганнях для учнів старших класів, що проводяться з 1979 року. Щороку організатори запрошують для участі у ньому професійних спортсменів і навіть олімпійських чемпіонів - у 2023 році їх відвідав і Краузер.

Раян Краузер взяв участь у змаганнях зі штовхання ядра. У першій же спробі атлет встановив новий світовий рекорд, штовхнувши ядро на 23.38 метра.

Своєю вдалою спробою американський легкоатлет не тільки встановив новий рекорд зі штовхання ядра у приміщенні. Цей результат означає, що Раян Краузер покращив на один сантиметр свій же світовий рекорд зі штовхання ядра на відкритому повітрі - 23.37. Таким чином, у Покателло спортсмен встановив новий абсолютний рекорд зі штовхання ядра.

Відео рекордної спроби Краузера

На турнірі у Покателло Раян Краузер подолав позначку у 23 метри всьоме за свою кар'єру. Цей бар'єр в історії змагань зі штовхання ядра перевершували ще три інших легкоатлети.

Топ-3 результати Краузера у штовхання ядра

  1. Покателло. 2023 рік - 23.38 м.
  2. Юджин. 2021 рік - 23.37 м.
  3. Фейєтвілль. 2021 рік - 22.82 м.

Що сказав Краузер після встановлення світового рекорду?

Раян Краузер прокоментував своє досягнення та розповів про плани після завершення змагань у приміщенні.

"Це нагадало мені 2011 рік, коли я був трохи нижчим і набагато худішим. Багато чого згадалось. Фантастика - повернутися на такі змагання. На професійних змаганнях немає такої атмосфери. Спортсмени старших класів мають таку пристрасть до спорту, а Покателло дуже піклується про цей захід. Це атмосфера, яка не має аналогів ніде в світі", - сказав спортсмен.

"Завжди просто намагаюся кинути [ядро] далі. Після змагань збираюся на риболовлю".

Хто такий Раян Краузер

  • Раян Краузер - 30-річний легкоатлет з США, що спеціалізується на штовхання ядра.
  • Краузер - чемпіон зі штовхання ядра на Олімпіаді-2016 та Олімпіаді-2020.
  • Світовий рекорд Краузера - другий офіційний у сезоні 2023 року. Перед цим рекорд у дистанції на 3000 м у приміщенні побив ефіопський легкоатлет Ламеча Гірма.
Читайте також: Медаліст Олімпіади-2020 побив світовий рекорд на 3000 м у приміщенні, що тримався 25 років
На початок