У Халімона можуть забрати маєток на Печерських пагорбах: САП відкрила провадження проти нардепа з Чернігівщини

У Халімона можуть забрати маєток на Печерських пагорбах: САП відкрила провадження проти нардепа з Чернігівщини

У Халімона можуть забрати маєток на Печерських пагорбах: САП відкрила провадження проти нардепа з Чернігівщини
ФОТО: "Українська правда"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти народного депутата "Слуги народу" Павла Халімона за незаконне збагачення. Йому загрожує конфіскація маєтку на Печерських пагорбах у Києві. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на голову НАЗК Олександра Новікова.

Зі слів Новікова, 100 відсотків журналістських розслідувань, де вказується про невідповідність декларації, є предметом моніторингу способу життя НАЗК. На основі результатів цього моніторингу й приймається рішення.

"Буквально сьогодні, 18 лютого, до мене прийшла відповідь керівника САП за результатами нашого моніторингу способу життя, за результатами проведеного розслідування про те, що зареєстровано кримінальне провадження про незаконне збагачення. І відповідно до Кримінального Кодексу ця стаття передбачає конфіскацію майна. Тому ми очікуємо, що ця справа буде швидко розслідувана, а майно конфісковано на користь громадян України. Це показовий кейс і декларування б стримувало такі випадки. Очевидно, що якби декларування було обов’язковим, пан Халімон би кілька разів подумав, чи можна  купувати такий будинок та не зазначати його в своїй декларації", — сказав Новіков.

Нагадаємо, 23 січня "Українська правда" опублікувала розслідування, в якому йдеться про те, що Халімон придбав будинок на Печерських пагорбах у Києві за понад 10 мільйонів гривень.

Дані про те, що Халімон придбав будинок у цьому районі, виданню повідомили анонімні джерела. Перевірити інформацію офіційно нині неможливо – з міркувань безпеки, через воєнні дії, реєстр декларацій НАЗК закритий.

З анонімних джерел УП дізналося адресу новопридбаного будинку, але власником виявився не нардеп, а Анастасія Миколаївна Котеленець. Про неї видання дізналося таке: на сторінці у Фейсбуці вказано, що дівчина працює в компанії з продажу спідньої білизни, а також у грудні 2021 року захистила дисертацію в Міжрегіональній академії управління персоналом (МАУП) на здобуття наукового ступеня "доктор філософії".

Також, 23 січня, голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк прийняла відставку народного депутата Павла Халімона з посади голови Чернігівської обласної організації партії.

Читайте також

Брижинський прийде зі своєю командою, колектив міськради допомагатиме: становлення військової адміністрації в Чернігові

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок