"Ідеальна гонка". Італія здобула історичну перемогу в естафеті ЧС-2023 з біатлону: що вона означає

"Ідеальна гонка". Італія здобула історичну перемогу в естафеті ЧС-2023 з біатлону: що вона означає

"Ідеальна гонка". Італія здобула історичну перемогу в естафеті ЧС-2023 з біатлону: що вона означає
AP Photos

Як гонку прокоментували безпосередні учасниці подій.

Збірна Італії з біатлону здобула історичну перемогу на чемпіонаті світу 2023 року. Італійська четвірка виграла жіночу естафету в передостанній день змагань у німецькому Обергофі.

У складі Самуели Комоли, Доротеї Вірер, Ганни Аугенталлер та Лізи Вітоцці збірна Італії на заключному етапі здолала господарок змагань з Німеччини. Різниця між командами на фініші становила переконливі 24.7 секунди.

Читайте також: Україна фінішувала на 14-му місці в жіночій естафеті на ЧС з біатлону. Це найгірший результат в історії

Італійки також продемонстрували найкращу стрільбу в гонці: на восьми вогневих рубежах вони сумарно використали лише два запасні патрони. До прикладу, другий найкращий показник належить Німеччині - шість хиб.

Італія вперше в історії збірної виграла жіночу естафету на чемпіонатах світу. Раніше команді не вдавалося піднятися вище третього місця, яке італійки посідали у 2013-му й 2015 роках.

Що означає перемога Італії в естафеті ЧС-2023

  • Дебютне "золото" італійок у цій дисципліні на рівні головних щорічних змагань з біатлону.
  • Перша в кар'єрі перемога Лізи Вітоцці на рівні світової першості. Раніше лідерка команди здобувала лише "срібло" у змішаних естафетах (2020, 2023) та індивідуальній гонці (2019).
  • Доротея Вірер стала чемпіонкою світу в чотирьох різних дисциплінах. Раніше вона також здобувала нагороди найвищого ґатунку в масстарті (2019), переслідуванні та індивідуальній гонці (обидві медалі - 2020 року).
Італія
Чемпіонки світу з біатлону 2023 року в естафеті. AP Photos

Як коментують досягнення в команді

Ліза Вітоцці бігла фінальний етап за Італію. Саме між нею та німкенею Деніз Геррманн-Вік розгорталася боротьба за "золото", коли обидві спортсменки разом прийшли на заключний вогневий рубіж.

Італійка відзначила важливість перемоги за складних погодних умов в Обергофі. Через сильний вітер естафети 18 лютого були на межі скасування, проте організатори з IBU дозволили провести їх у запланований час.

"Це дійсно надзвичайно. Сьогодні була дуже важка гонка, у таких умовах. Але ми знаємо, що здатні на чудову гонку. Ми дуже щасливі", - розповіла Ліза.

"Я знаю, що моя «стійка» дуже сильна. Я хотіла показати свій максимум, аби залишити її [Геррманн-Вік] у поганій позиції. Я також знаю, що вона швидша за мене, тому мала спробувати".

Зі свого боку, Доротея Вірер прокоментувала епізод, коли впала на першому колі свого етапу перед виходом на "лежку". Та присвятила перемогу іншій біатлоністці збірної, що залишилася поза заявкою суботнього старту.

"Це дуже вузький поворот, я зачепилася за маркер на трасі та втратила близько десяти метрів. Боялася, що це матиме фатальні наслідки на стрільбі, але я впоралася без особливих надпроблем", - цитує біатлоністку Fondo Italia.

"Впродовж гонки я намагалася зберігати концентрацію, тому що в мене виникали проблеми зі спуском - особливо в тих місцях, де була крига. Але насправді нам усім вдалося пробігти ідеальну гонку".

"Комола та Аугенталлер? Звичайно, вони виступили дуже добре, ідеально. І я гадаю, що ця медаль також - і для Ребекки Пасслер, яка, хоча й не змагалася сьогодні, чудово проявила себе в естафетах останніми тижнями".

Італія
Ганна Аугенталлер передає естафету Лізі Вітоцці перед четвертим етапом. AP Photos

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо

  • Україна в жіночій естафеті 18 лютого посіла лише 14-те місце. Цей показник є найгіршим в історії збірної в цій дисципліні чемпіонатів світу.
  • Чоловіча збірна у своєму командному старті також опинилася поза топ-10. За важких погодних умов "синьо-жовті" фінішували 13-ми.
  • У заключний день світової першості 19 лютого в Обергофі відбудуться два масстарти. Початок першої, чоловічої гонки - о 13:30 за київським часом.
Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.
На початок