Сертифікація педагогічних працівників Миколаївщини. Що відомо

Сертифікація педагогічних працівників Миколаївщини. Що відомо

Сертифікація педагогічних працівників Миколаївщини. Що відомо
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

У 2023 році 44 вчителі початкових класів Миколаївщини зможуть взяти участь у сертифікації педагогічних працівників. Вперше зовнішнє оцінювання професійних компетентностей пройдуть вчителі математики й української мови та літератури. Долучитися зможуть 14 філологів та 14 математиків області.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області Тетяна Голубченко.

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання.

Сертифікація, як і раніше, включає три етапи:

  • незалежне тестування учасників сертифікації,
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності,
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

За словами Тетяни Голубченко, незалежне тестування професійних компетентностей (перший етап) учителів початкових класів відбудеться 11 березня 2023 року, учителів математики й української мови та літератури — орієнтовно 9-го серпня.

"Другий етап сертифікації — заповнення учасником анкети самооцінювання, як і минулого року, відбуватиметься із використанням інформаційно-аналітичної системи EvaluEd. Система допоможе оперативно опрацювати отримані дані та надіслати результати анкетування у вигляді діаграм учаснику сертифікації для проєктування програми власного професійного розвитку", — розповіла Тетяна Голубченко.

Третій етап сертифікації, за словами пані Тетяни, включає вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, здійснюється з використанням інформаційних технологій. Результати оцінювання відображаються в експертному висновку.

Успішна сертифікація зараховується, як атестація педагогічного працівника, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії, педагогічного звання. Також педагогічні працівники, які отримали сертифікат, отримують щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу.

Педагогічні працівники, котрі успішно здобули сертифікацію, матимуть змогу після навчання стати освітніми експертами, брати участь в інституційних аудитах закладів загальної середньої освіти та сертифікації вчителів.

"У 2022 році процедуру сертифікації успішно пройшли 27 вчителів початкових класів з 16 закладів загальної середньої освіти у дев'яти територіальних громадах Миколаївської області. Середній прохідний бал учасників сертифікації від Миколаївщини склав 147 балів, а двоє з них отримали 159 балів із 160 можливих", — розповіла Тетяна Голубченко.

Вчителька початкових класів Миколаївського ліцею № 38 імені В. Чайки Ольга Довженко у 2022 році взяла участь у цьому процесі.

"Для мене сертифікація — це й обмін досвідом, адже я бачу кращі досягнення вчителів, форми, методи роботи і опрацьовую їх на своїх уроках. Цікаво впроваджувати різні форми оцінювання на уроках. Адже я працюю із дітьми, вчу бачити їх не тільки результат, а шлях до нього", — сказала Ольга Довженко.

За словами вчительки, наразі сертифікація — добровільний процес, але в майбутньому планується, що атестація вчителів у закладах освіти буде змінена саме на сертифікацію.

Що відомо

  • Сертифікація стартувала в Україні як пілотний проєкт у 2019 році в межах реалізації реформи освітньої галузі "Нова українська школа". Вчителі беруть участь у сертифікації лише на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Організовує і проводить сертифікацію Державна служба якості освіти.
  • Гранична кількість вчителів для кожної області визначена Наказом Міністерства освіти і науки України. Всього в Україні у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не більше 1500 вчителів початкової школи, а також по 500 вчителів математики й української мови та літератури.
  • Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації тривала із 30 січня по 13 лютого 2023 року. Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури відбуватиметься з першого серпня. Зареєструватися для участі у сертифікації педагоги можуть на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Читайте також

Моя історія війни. У Миколаєві презентували роботи майстрів народної творчості

Для допомоги в навчанні. Понад 1 200 миколаївських школярів отримали планшети

З Кінбурнської коси росіяни вивезли нібито надгробок козацького отамана Сидора Білого

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок