У Кропивницькому навчали перетворювати старі речі на нові

У Кропивницькому навчали перетворювати старі речі на нові

У Кропивницькому навчали перетворювати старі речі на нові
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому представники соціального ательє "KROP-СТИЛЬ" у партнерстві з дитячим фондом ООН UNICEF влаштували показ моделей одягу “Апсайклінг Fashion Show”. Презентували речі, які пошили з вживаного одягу, розповів Суспільному голова громадської організації "Слов’янський культурний центр "Задзеркалля" Олександр Кашлаков.

За словами Олександра Кашлакова, громадська організація фінансово допомагає ініціативам, які спрямовані на різні запити молоді. "Команда професійного ліцею сфери послуг та торгівлі через партнерську організацію залучили гроші на соціальне ательє. Там працюють молоді волонтери, допомагають переселенцям, місцевим жителям, які не можуть звернутися в ательє, тому вони безплатно отримують допомогу від цієї команди. Ми в партнерстві в ЮНІСЕФ дивимося, наскільки їм потрібна ця допомога, що потрібно придбати, щоб їхня діяльність була ефективніша і яскравіша".

Директорка ліцею Людмила Снєжко каже: перешивання речей — це модний тренд. "Учні підготували моделі. Для них це був і творчий процес, і розвиток екологічної культури. Це не тільки перешивати, це і ширше мислити, креативніше.”

У Кропивницькому навчали апсайклінгу — перетворенню старих речей на нові
У Кропивницькому навчали апсайклінгу — перетворенню старих речей на нові. Суспільне Кропивницький

Протягом двох тижнів мистецтву перетворення вживаних речей на нові речі декору, одяг для тварин, сумки навчав кропивницький дизайнер Олександр Працков. Заняття відвідували представники громадських організацій, переселенці, студенти професійного ліцею сфери послуг та торгівлі.

Для людей є шанс знайти себе, нову професію і новий вид бізнесу, вважає дизайнер. Речі для перетворення учасницям надавали організатори. "Речи були різні: джинси, піджаки, пальта і що завгодно. Ми допомогли учасникам придумати нові вироби. Разом з ними все моделювали, продумували як краще зробити",— каже Олександр Працков.

Переселенка з Маріуполя Юлія Алєксєєва створювала одяг для собаки.

"В мене були джинси, в'язаний шарф, зелений жакет і почали ми думати, як це поєднати. Нам допомагав дизайнер. Вийшла джинсова куртка з в'язаними рукавами та капюшоном".

Проєкт “Соціальне ательє “Кроп стиль” в професійному ліцею впроваджується з початку 2023 року. Ательє надає безплатні послуги для переселенців та інших людей, які потрапили в складні життєві обставини.

Що відомо

Соціальне ательє «KROP-СТИЛЬ є частиною проєкту "Волонтер Плюс", котрий втілює на Кіровоградщині громадська організація "Слов’янський культурний центр "Задзеркалля". Займається культурними проєктами, програмами розвитку молоді та підтримки громадських ініціатив.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок