Понад чотири тисячі сімей переселенців на Кіровоградщині отримали соціальну допомогу

Понад чотири тисячі сімей переселенців на Кіровоградщині отримали соціальну допомогу

Понад чотири тисячі сімей переселенців на Кіровоградщині отримали соціальну допомогу
Перший евакуаційний потяг з Донеччини в Кропивницький. 2 серпня 2022 року. Фото: Суспільне Кропивницький

4761 сім'я переселенців, які переїхали на Кіровоградщину з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, потребували соціальної допомоги, розповів під час брифінгу директор обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак. Це сім'ї, які опинились у складних життєвих обставинах.

Не всі сім'ї, які переїхали в Кіровоградську область, є такими, які потребували соціальної допомоги. Це родини, в яких є люди з інвалідністю, батьки чи матері, що виховують дітей самотужки, або сім'ї, члени яких мають алко- чи наркозалежність та не виконують своїх обов'язків перед дітьми.

Таким родинам допомагають для того, щоб сім'я не опинилась в обставинах, які призведуть до вилучення дітей, коли допомогти буде важко, говорить Сергій Пастернак.

Найменше, що могли зробити соціальні працівники – надати інформацію, куди можна звернутися, де отримувати допомогу, де стати на облік. Якщо родина залишається і збирається проживати на території регіону – допомогти влаштувати дітей у навчальні заклади, а батькам познайомитись із громадою.

Читайте також: Сироти при живих батьках. Працівники соцслужб Кіровоградщини повертають дітей у сім'ї

Сім'я з дев'яти людей із міста Бахмут приїхала евакуаційним потягом під час обов'язкового переселення: батько, семеро дітей, із яких одна дитина під опікою, та вагітна дружина. Вони вирішили залишитися в області й придбали власний будинок. Соціальні працівники організували їм гуманітарну допомогу, допомогли постановити матір на облік вагітних жінок, пройти консультацію в інклюзивно-ресурсному центрі, тому що батьки збиралися влаштувати дітей до спеціалізованого закладу освіти.

Сім'ї допомогли влаштувати дітей в школу та дитсадок.

Що відомо

В 15 громадах створені центри соціальних служб, у 27 – центри надання соціальних послуг – вони мають дві складові роботи: з одинокими людьми похилого віку і робота із сім'ями з дітьми, які перебувають у важких життєвих обставинах. Ще в одній територіальній громаді послуги надаються відповідно до договору про співробітництво – в Ганнівці Рівнянським центром надання соціальних послуг. У п'яти громадах працюють інші підрозділи, відділи, структури.

В одній громаді в області на сьогодні надання соціальних послуг так і не організоване – це Перегонівська громада: "Поки що вони ніяк на контакт не ідуть", – говорить Сергій Пастернак.

Загалом у системі працюють понад 220 людей, із них 117 фахівців із соціальної роботи, а також 16 психологів.

Читайте також

  • Для того, щоб влаштовувати дітей, яких вилучають із сімей, у 2017 році була запроваджена нова послуга – патронат над дитиною. Щоб стати родиною-вихователем, потрібно пройти тривале та складне навчання, говорить директор Кіровоградського обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак. Торік з п'яти кандидатів до фінішу дійшли три родини, всього таких в області 20. Вони приймають підопічних на три місяці. Що з дітьми відбувається далі?
  • Фіктивні оголошення, занадто низька ціна. Найпоширеніші шахрайства на ринку оренди житла Кропивницького
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок