Переселенка з Миколаєва Людмила Решетняк нині мешкає у Кропивницькому. Переїхала з родиною, коли ракети російської армії почали руйнувати будинки та у рідному місті припинилось водопостачання. Людмила Решетняк виготовляє прикраси з посрібленої фурнітури, срібла та натурального каміння. Вироби продає під час крафтових ярмарків кропивницьких майстрів та у соцмережах. Частину від продажу перераховує на допомогу Збройним силам України.
Людмила Решетняк за освітою інженер-математик. Майже 10 років виготовляє прикраси. Каже, надихається творчістю видатних ювелірів світу.

Матеріали для прикрас замовляє в інтернеті, срібну фурнітуру купує на ювелірному заводі: “І замовляю, і перероблюю намисто, яке мені колись дарували, чи привозили з подорожей діти чи знайомі”.

"Я в магазині купила кофту тільки через те, що там були цікаві перламутрові ґудзики. З них зробила два комплекти прикрас", — говорить майстриня.

Людмила повернулась до виготовлення прикрас через пів року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну: "Дуже тяжко було. А потім я подумала — один із найбільших гріхів – не використовувати своє вміння".
З Миколаєва Людмила з чоловіком вирішили їхати після того, як 7 березня 2022 року біля її будинку впало чотири ракети. "Ми на околиці жили. Тоді дві ракети впали біля лікарні, одна на магазин, ще одна недалеко від нашого будинку. Ми з чоловіком вирішили, що треба виїжджати".
Деякий час мешкали в Миколаєві у родичів, потім, коли не стало водопостачання, приїхали у Кропивницький.
Майстриня створила окрему лінійку прикрас під назвою "Мелодії України" за назвами відомих пісень: "Цвіте терен", "Ой у лузі червона калина", "Чорнобривці", "Два кольори".
"Червону калину" я понад три місяці обмірковувала, зробила один варіант – мені не сподобалося і я переробила. Дуже довго виношую ідею. Можу виготовити за декілька годин, а от обмірковую деталі по два-три місяці."

Для виготовлення комплекту "Червоні маки" Людмила використала корали та чорні перлини.

Цей набір виконаний з фурнітури антична бронза і старовинних коралів, як належали її бабусі.

Своє захоплення Людмила монетизує, а частину від продажу прикрас перераховує на допомогу Збройним силам України: "А як я ще можу допомогти? Це мій маленький вклад в перемогу України".

Читайте також
- "Нині у підприємств одна мета – вижити". Як під час війни працює Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів
- "За гарним віником завжди повертаються". У двох селах на Кіровоградщині займаються вінникарством
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб