59 медичних працівників громад Житомирщини упродовж трьох днів опановували європейську модель патронажу вагітних та родин з дітьми. Навчання походило за підтримки фонду ЮНІСЕФ.
Впроваджувати європейську модель патронажу вагітних та родин з дітьми за підтримки ЮНІСЕФ в Україні почали у 2020 році.
"Ми розпочали його у Донецькій області, але війна внесла свої корективи. На цей рік ми запланували вісім областей. І з наступного року ми плануємо спільно з Міністерством охорони здоров'я розширити проєкт на всю Україну. Житомирська область є пілотним регіоном, зважаючи на географічне положення та значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Ми розуміємо, що потреба у таких послугах є дуже велика. І я думаю, що вже за два тижні ми зможемо побачити перші візити патронажних медсестер у родини", – розповів координатор медичних проектів ЮНІСЕФ в Україні Ігор Кацитадзе.


За словами керівниці керівниці крос-секторального проєкту ГО "Неурядова організація "In Touch Ukraine Foundation" Маргарити Сіранчук, перед тим як долучитися до навчань, учасники пройшли співбесіду та конкурс.

Нова форма патронажу поліпшить взаємодію між лікарем та сім'ями, які чекають на дитину, каже учасниця навчань – лікарка-педіатриня Коростишівського ЦПМСД Наталія Заглінська.
"У нас не було стільки часу і устаткування, щоб ми могли на ньому надати достатню медичну допомогу. Зараз устаткування буде покращено. Буде більше часу. Ця модель впроваджуватиметься з візитів до вагітних жінок. В домашній приємній атмосфері медична сестра проводитиме бесіди з приводу грудного вигодовування, вакцинації. Буде знайомитися з сім'єю. І мама отримуватиме більше інформації, і ми будемо сучаснішими", – каже лікарка.

Кожен, хто пройшов навчання за новою формою патронажної роботи, отримав сертифікат та необхідне для роботи обладнання, яке помістили у патронажну сумку. У ній, зокрема, є планшети для спрощення роботи і мобільності, та інше необхідне обладнання, в числі якого і зручні ваги для зважування малюка.

"Коли дитину покласти на ваги з пласкою поверхнею, то дитині це незручно. А коли дитинку покласти у сумку-кенгуру, то дитина буде у положенні, яке для неї звичне і зручне", – говорить координатор напрямку охорони здоров'я крос-секторального проєкту ГО "In Touch Ukraine Foundation" Олександр Зарицький.


Ще по темі
- Представники ЮНІСЕФ передали 200 аптечок та 200 радіаторів для Пунктів незламності та шкільних укриттів чотирьом громадам Житомирщини, а 17 лютого медзаклади Житомирщини отримали від ЮНІСЕФ монітори життєвих функцій пацієнта.
Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах: