ЄС надасть 7 млн євро для "зеленої" розбудови українських міст

ЄС надасть 7 млн євро для "зеленої" розбудови українських міст

ЄС надасть 7 млн євро для "зеленої" розбудови українських міст
Фото: Анатолій Федорук / Telegram

У п‘ятницю, 17 лютого, в Бучі на Київщині зустрілися міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс. Під час зустрічі оголосили про допомогу Україні в 7 мільйонів євро. Їх спрямують на "зелену" розбудову українських міст, повідомив мер Бучі Анатолій Федорук.

За його словами, громада потребує реконструкцію водопровідних мереж та систем очищення питної води.

Також у регіоні необхідний сучасний комплекс з сортування й переробки сміття, бо це є "основою сталого розвитку громади", додав мер.

Що відомо про відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

Бучанська громада на Київщині отримала гуманітарну допомогу від польських організацій Global Compact Polska та Польського Червоного хреста.

Читайте також

Норвегія відновить домівки жителям Макарівської громади

На початок