Поїхав з України вимушено: подробиці справи священника з Коростишева, якого помітили на службі в Москві

Поїхав з України вимушено: подробиці справи священника з Коростишева, якого помітили на службі в Москві

Поїхав з України вимушено: подробиці справи священника з Коростишева, якого помітили на службі в Москві
Скрин з інстаграм-сторінки Донского монастиря

17 лютого у коментарі Суспільному секретар Житомирської єпархії УПЦ Сергій Грицаюк розповів, чому колишній настоятель Благовіщенського собору УПЦ МП у Коростишеві Яків (Євген Шумов) поїхав з України та за які заслуги перед УПЦ священник отримав перед виїздом орден святого апостола Андрія Первозванного.

Зі слів Сергія Грицаюка, Яків (Шумов) не втік з України, а виїхав вимушено, оскільки йому не продовжили посвідку на проживання в Україні.

"Для початку я повторю те, що казав вам у розмові вчора (16 лютого – ред.) – на цій фотографії та відеофото та відео, на якому, зі слів шеф-редакторки видання "Lb.ua" Соні Кошкіної, священник з Житомирщини бере участь у служінні в Донскому монастирі Москви, що гуляють у медіа-просторі, візуально незрозуміло Яків то чи ні. П'ятдесят на п'ятдесят. Я можу лише підтвердити, що Яків (Шумов) справді стовідсотково покинув межі України, бо йому, на жаль, не продовжили посвідку на проживання в Україні. Тобто він залишив кордон не з доброї волі, а вимушено. Яків (Шумов) дійсно був кліриком Житомирської єпархії упродовж 17 років. Четвертого грудня 2022 року він відслужив останню прощальну літургію, а шостого грудня він вибув", – розповів Сергій Грицаюк.

Секретар Житомирської єпархії УПЦ каже, що Яків (Шумов) родом з Москви чи з Московської області. При цьому він не виявляв наміру повертатися на батьківщину.

"У нас же зараз війна з Росією, тому до того, як покинути Україну, на єпархіальній раді Яків говорив, що збирається їхати до Грузії, – каже Сергій Грицаюк. – Яким чином він туди (в Москву – ред.) потрапив, якщо на тих відео і фото з російського монастиря дійсно він, я не знаю. Від себе можу сказати, що я шокований: в нас війна з Росією, і я не дозволяю собі заходити на якісь російські сайти і щось там читати чи дивитися, тоді як інші люди – Соня Кошкіна чи хто там – не мають чим зайнятися, сидять видивляються, де, хто, що і починають провокувати".

Журналісти Суспільного також поцікавилися у секретаря єпархії, за які заслуги Якову (Євгену Шумову) перед від'їздом дали орден Андрія Первозванного, який церква вручає за заслуги перед УПЦ.

"Кожен священник, який має заслуги перед церквою, може отримати той чи інший орден. Орден він (Яків – ред.) отримав сукупно за багато різних речей: і за ревне служіння, і за реставрацію храмів, де він служив; і за завершення будівництва собору у Коростишеві, і за те, що він був активним членом єпархіальної ради. Цей орден також був приурочений до його ювілеїв – кілька років тому Яків святкував 45-річчя і до 50-річного ювілею його теж готували до ордену. Оскільки на початку грудня 2022 року він змушений був виїхати і вийшов зі штату Житомирської єпархії, то за його теперішні вчинки ми відповідати не можемо", – розповів Сергій Грицаюк.

Що відомо

Ще по темі

  • Другого грудня 2022 року співробітники Служби Безпеки України провели безпекові заходи на трьох об'єктах Української православної церкви у Житомирі та Житомирському районі: у Свято-Анастасіївському жіночому монастирі та двох скитах, де виявили заборонену літературу та людей, які перебувають на зв'язку з громадянами Росії.
  • Сьомого грудня 2022 року на сесії Житомирської обласної ради прийняли рішення звернутися до центральних органів влади України з проханням заборонити діяльність релігійних громад УПЦ (МП).
  • Восьмого грудня 2022 року на Житомирщині фахівці СБУ спільно з представниками Нацполіції та Нацгвардії продовжили перевіряти монастирі УПЦ Московського патріархату. Цього разу перевірки проводили в монастирях Коростенського району.
  • У Службі безпеки Україні завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок