Красовського з RT, який закликав убивати українських дітей, засудили до 5 років — СБУ

Красовського з RT, який закликав убивати українських дітей, засудили до 5 років — СБУ

Антон Красовський
Антон Красовський, скріншто з YouTube

Російського пропагандиста з Russia Today Антона Красовського в Україні засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомили в Службі безпеки України та Офісі генпрокурора, Український суд розглянув звернення СБУ і визнав Красовського винним за двома статтями, зокрема заклики до геноциду.

"На підставі зібраних Службою безпеки доказів та проведених експертиз суд визнав Кузнєцова-Красовського винним за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, вчинених з використанням засобів масової інформації); ч. 2 ст. 442 (публічні заклики до геноциду, а також виготовлення матеріалів із закликами до геноциду з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів)", — ідеться у повідомленні СБУ.

Таким чином йому призначили 5 років ув’язнення з конфіскацією майна.

"Це максимальний термін позбавлення волі, передбачений санкціями обох статей", — додали правоохоронці.

В СБУ заявили, що знають місцеперебування Красовського.

"Наразі злочинець переховується від правосуддя за кордоном. Втім співробітники СБУ знають про його місцезнаходження і проводять комплексні заходи для притягнення винного до відповідальності", — додали в Службі.

Сам Красовський у своєму телеграмі опублікував відповідь за повідомлення СБУ. Красовський заявив, що готовий "постраждати за Росію" та за "праву справу". Потім додав "Хоча які тут страждання? Що країна фейкова, що їхні вироки. Служу я Росії, а не вам хрюкобаси".

Що сказав Красовський

Антон Красовський очолював "RT Росія" — російськомовну дирекцію підконтрольного Кремлю RT (Раша Тудей). У своєму телеграм-каналі та ютуб-шоу він закликав до фізичного знищення українців. Зокрема, у жовтні 2022 року під час інтервʼю із російським письменником Сергієм Лук'яненком запропонував "топити, спалювати" українських дітей.

Лукʼяненко розповів, як в 1980 році потрапив на Закарпаття під час лікування астми. Там він, мовляв, зустрів українських дітей, які сказали йому, що "Україну окупували москалі".

"Це були повністю російськомовні з російськими прізвищами пацани. У когось батько був військовий, у когось хтось ще. Це були абсолютно росіяни", – казав Лук'яненко.

У відповідь Красовський сказав: "Топити таких треба було у Тисині. Прямо ось там, де "пливе кача". Прям топити треба таких дітей, прямо у Тисині. .. Сказав, що "москалі окупували" — і відразу прям кидаєш у річку з бурхливою течією". Також додав, що "Карпати це огидно. Там кожна хата називається смерекова хата. Прям у цю смерекову хату забивати та палити цих дітей".

Після цього головна редакторка RT Маргарита Симоньян заявила, що зупинила співпрацю з Красовським через його вислови. Однак згодом в ефірі RT вийшов фільм, присвячений російському спорту за часів правління президента Путіна, виробництва Красовського.

Станом на 14 лютого 2023 року через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, за даними ювенальних прокурорів 461 дитина загинула та 923 отримали поранення різного ступеню тяжкості.

Читайте також: Вічний цикл приниження. Пітер Померанцев про телеобраз Путіна та як росіян "відмивають" від відповідальності за війну

На початок