Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані

Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані

Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані
Суспільне Полтава

На облаштування могил сектору соціальних поховань у селі Затурине Полтавської громади необхідно приблизно 250 тисяч гривень із місцевого бюджету. Про це Суспільному розповів начальник комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Дмитро Третяков. Гроші потрібні на зарплату працівників, які займатимуться, зокрема, вирівнюванням могил.

"Зараз ми підходимо до могили. У січні звернулася наша прихожанка, івончанка (жителька мікрорайону Івонченці у Полтаві – ред.). Похований тут її син на соціальному кладовищі. Сумна, звісно, подія, але ще сумніше, як це все виглядало" - каже протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

Протоієрей Олександр Горай показує місце на кладовищі у селі Затурине Полтавської громади, де служив панахиду. У цьому секторі соціальних поховань хоронять людей, зокрема, які не мають рідних, або чию особу не вдалося ідентифікувати.

Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані
Сектор соціальних поховань біля Полтави. Суспільне Полтава

"Так сталося, що сина не могли знайти. Можливо, через байдужість не знайшли рідних. І коли вони (рідні – ред.) почали пошук померлого, то знайшли його вже похованим. Його поховали як безвісти зниклу людину. Без рідних, без нікого. Ми служимо цілий похорон, який не служився у той час, коли відбувалося поховання", - каже протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай.

Родина померлого спілкуватися із Суспільним відмовилася, бо їм складно про це говорити. Щодо стану сектору соціального поховання Олександр Горай звернувся до міської влади.

Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані
У соціальному секторі поховань біля Полтави близько 300 могил. Суспільне Полтава

"Після звернень, після першої нашої комісії ми з частиною депутатів виїхали на місце, подивилися, що там відбувається насправді. Коли місто бере на себе відповідальність поховати людину, це має відбуватися нормальним, цивілізованим чином, а не те, що ми побачили на кладовищі – у занедбаному стані, розриті могили, покинуті плити, замість встановлених нормально з підписом, що це за людина. Бо, як я говорила, з часом виявляється, що знаходяться рідні, які хочуть чи перепоховати, чи приходити до цієї могили", - пояснює голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

За словами Юлії Городчаніної, після відвідування кладовища, комунальному підприємству доручили визначити, скільки потрібно людей або грошей для того, щоб привести до ладу сектор соціальних поховань.

Як повідомив начальник комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Дмитро Третяков, на це необхідно близько 250 тисяч гривень. Ці гроші – на встановлення хрестів та оплату праці п’яти робітників, які займатимуться вирівнюванням могил та скошуванням бур'янів. Також Дмитро Третяков пояснив, що утримання могил не входить до їхніх обов'язків і на це раніше фінансування не спрямовували.

Сектор соціальних поховань у селі Полтавської громади: у якому стані
Соціальне кладовище біля Полтави має такий вигляд. Суспільне Полтава

Фінансування на облаштування сектору закладене до програми розвитку житлово-комунального господарства громади на 2023-й рік, яку досі не затвердили. Проголосувати мають під час сесії міськради, яка запланована на 22 лютого.

"Це питання відповідальності тих людей, які організовують процес, і нормального ставлення до людей, яких ховають як соціальні поховання. Попросили (підприємство «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» – ред.) до наступної комісії підготувати пам’ятку чи інструкцію, як має виглядати соціальне поховання, як це має відбуватися. Для того, щоб на самому підприємстві це було як документ, який регламентує підхід і саму роботу в організації соціальних поховань", - говорить голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Як повідомив начальник комунального підприємства «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» Дмитро Третяков, нині у секторі соціальних поховань Затуринського кладовища близько 300 могил.

Вибір редакції

На початок