Україна визначила склад на жіночу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку

Україна визначила склад на жіночу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку

Ексклюзивно
Україна визначила склад на жіночу естафету ЧС-2023 з біатлону: хто бігтиме гонку
Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

До складу четвірки ввійшла дебютантка світової першості в цій дисципліні.

У німецькому Обергофі триває чемпіонат світу з біатлону. У передостанній день змагань в суботу, 18 лютого, на турнірі відбудуться дві класичні естафети - серед чоловіків та жінок.

Найкращим результатом України в командних змаганнях ЧС-2023 залишається 10-те місце класичної змішаної естафети, в якому збірну представляли Анастасія Меркушина, Юлія Джима, Дмитро Підручний й Антон Дудченко. Натомість в одиночному міксті Меркушина та Підручний спільно продемонстрували найгірший результат України в історії, посівши 15-ту сходинку.

Раніше зі складом на естафету 18 лютого визначилися в чоловічій команді України. Згодом ексклюзивно для Суспільне Спорт назвали й жіночу четвірку, що закриватиме програму командних змагань ЧС-2023.

Склад України на жіночу естафету ЧС-2023

  • Анастасія Меркушина - Юлія Джима - Любов Кип'яченкова - Олена Білосюк

Дебютує в естафетах за основну збірну Любов Кип'яченкова. В Обергофі 23-річна біатлоністка провела свою першу гонку на рівні чемпіонатів світу, посівши 82-ге місце в "індивідуалці".

Біатлон
Любов Кип'яченкова - дебютантка ЧС-2023 з біатлону. Dmytro Yevenko / biathlon.com.ua

На свою восьму естафету в межах чемпіонатів світу бігтиме Олена Білосюк, що проведе останній етап гонки. Сьому естафету проводитиме Юлія Джима, що змінюватиме на дистанції Анастасію Меркушину.

Що ж до Меркушиної, для неї жіноча естафета стане вже третім командним стартом в Обергофі. Та п'ятим у цій дисципліні на такому рівні, де вона здобувала "срібло" спільно з Білосюк та Джимою на чемпіонаті 2017 року.

Початок жіночої естафети в суботу, 18 лютого - о 16:00 за київським часом.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться усі гонки наживо тут.

Чемпіонат світу з біатлону: що відомо

  • Україна досі не здобувала медалей на ЧС-2023. Найкращий результат "синьо-жовтих" в особистих гонках - п'яте місце Дмитра Підручного в спринті.
  • У жіночих естафетах світової першості збірна України незмінно здобувала медалі з 2017 року. За цей період команда здобула "срібло" (2017) й три "бронзи" (2019-2021)
  • До закінчення світової першості в Обергофі відбудуться чотири гонки - естафети та масстарти серед жінок та чоловіків. Останні старти турніру пройдуть 19 лютого.
На початок