Нідерланди спільно з Німеччиною і Данією нададуть Україні 100 танків Leopard — Рютте

Нідерланди спільно з Німеччиною і Данією нададуть Україні 100 танків Leopard — Рютте

Важливо
Прем'єр Нідерландів Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський, Київ, 17 лютого
Глава нідерландського уряду Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський, Київ, 17 лютого 2023 року. Фото: ОПУ

Нідерланди спільно з Німеччиною і Данією нададуть Україні 100 танків Leopard. Про це під час зустрічі президента України та прем’єр-міністра Нідерландів зі ЗМІ сказав глава нідерландського уряду Марк Рютте, передає кореспондентка Суспільного.

“Звісно, буде військова підтримка. Разом з Німеччиною, Данією ми дамо 100 танків Leopard, разом із Німеччиною, США також ЗРК Patriot. Leopard 2  — танки із боєзапасом і вишколом, якщо треба ми будемо вам передавати ці Leopard, а поки Німеччина надумала їх якось інакше задіяти, ми маємо сказати, що треба робити все, що можемо, щоб Україна могла боронитися від жахливого насильства з боку Росії”, — сказав Рютте.

Відповідаючи на питання, коли очікувати перші танки Leopard, Рютте сказав, що це буде якомога швидше. Але вони мають бути готові до бою.

“Як прийде перша партія зразу готова до бою, вона має передатися. “Ліпше сьогодні, ніж завтра” — ми знаємо цей принцип, але треба, щоб усе було справне”, — сказав Рютте.

Що сказав Рютте про літаки-винищувачі для України

Рютте також прокоментував можливість надання Україні бойових літаків-винищувачів. Він зазначив, що раніше союзники досягали рішень щодо самохідних гаубиць і щодо танків. І це свідчить про те, що можлива співпраця.

“Будемо вірити, що вдасться це обговорити і вирішити так, як вдалося з танками. Я би не хотів спекулювати на цю тему, будемо ваажати і визнавати, що тут є чітка зацікавленість України. Будемо вважати, що буде і навчання, і постачання, але я не готовий зараз спекулювати, висловлювати припущення на цю тему”, — сказав Рютте.

За його словами, за межі можливого "ніщо не виходить тією мірою, якою це допомагає стримувати російську агресію".

“Але я би далі про це не говорив, тому що це може не допомогти дійти продуктивного рішення, тому що тут дуже багато учасників. Ми ведемо перед у цьому, але я би не хотів зараз говорити про F-16”, — сказав прем’єр Нідерландів.

Рютте наголосив, що Україна має перемогти

“І ви маєте перемогти. І додатково до цього ми надаємо гуманітарну, фінансову допомогу і ці кошти підуть на те, щоб відбудувати і відремонтувати критичну інфраструктуру. Відбудова всієї України — те, що ми маємо на меті”, — сказав Рютте.

Що сказав Зеленський на пресконференції з Рютте

Як сказав президент України під час спільної з прем’єром Нідерландів пресконференції, від початку війни було в цілому питання підтримки партнерами України.

“Ви знаєте чітко, що ми хотіли цього до початку вторгнення, ми хотіли санкційного пакету, ми хотіли зброї і навіть, якщо не треба буде її застосовувати, це повинно було психологічно зупиняти, принаймні мати можливість зупиняти РФ”, — сказав Зеленський.

За його словами,  ніхто не говорив, про навіть будь-яку зброю натовського стандарту, або натовського зразку.

“Але на сьогодні ми маємо артилерію наших партнерів, маємо MLRS, маємо рішення про Patriots, Nasams, Iris-T. Маємо не тільки рішення, а і практичне впровадження в дію”, — сказав президент.

Захист неба — важливий елемент, особливо після атак РФ на цивільне населення, додав Зеленський.

“Тому питання захисту неба — важливе. Aircraft — це ще складніше, ніж коаліція танків. Ми будемо працювати точно над цієї коаліцією, ми будемо працювати над питаннями тренувань, ми почали розмову про питання тренувань”, — сказав Зеленський.

За його словами, це питання обговорювалося під час зустрічі з Рютте.

“І це питання до всього світу, тому що це питання, яке залежить не від однієї держави, або одного рішення, або одного суспільства чи уряду, це питання багатьох складових. Україна наполеглива в тих речах, які захищають наші спільні цінності, будемо вірити, що і в цьому напрямку у нас буде результат”, — сказав президент.

Які країни збирають танки Leopard для України

Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди спільно працюють над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard).

Про це міністр оборони США Ллойд Остін сказав на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі.

"Консорціум країн, включаючи Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди працюють спільно над наданням Україні бойових танків «Леопард»", — заявив він.

Остін додав, що Сполучені Штати, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає Україні і Польща. Крім того, як зазначив очільник Міноборони США, Сполучене Королівство надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger та працює з рядом країн щодо передачі українським захисниками більше боєприпасів.

Також Контактна група займається посиленням протиповітряної та протиракетної оборони України. Так, Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди працюють над наданням Україні систем Patriot, а Франція та Італія — систем SAMP/T.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Зброя. Усі новини

Вибір редакції

На початок