Латвія передаватиме для ЗСУ конфісковані у п'яних водіїв автомобілі

Латвія передаватиме для ЗСУ конфісковані у п'яних водіїв автомобілі

Прапор Латвії, будинок, ліхтар
Прапор Латвії. Фото: Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images

Парламент Латвії схвалив поправки до закону, який дозволить передаватиме для української армії автомобілі, конфісковані у п'яних водіїв. Про це повідомляє Delfi.

Сейм вніс поправки до закону про підтримку цивільного населення України, які передбачають можливість безоплатно передати транспортні засоби, що належать державі, у власність уряду України.

"Ми можемо реалізувати конфісковані у п'яних водіїв транспортні засоби, продавши їх, здавши на переробку або розібравши на запчастини, проте ми бачимо, що в нинішніх умовах вони були б корисною підтримкою для народу України", — заявив голова комісії Сейму з оборони Раймондс Бергманіс.

Видання зазначає, що рішення про передачу конфіскованих автомобілів на потреби армії України у кожному випадку ухвалюватиме уряд Латвії. Транспортні засоби передаватиме організація, яка співпрацює з урядом України та отримує запити про допомогу.

Раніше із пропозицією передавати Україні конфісковані у нетверезих водіїв автомобілі виступив міністр фінансів Латвії Арвілс Ашераденс. Його підтримала керівна коаліція в Сеймі Латвії.

Що відомо про допомогу Латвії

Латвія виділить майже 560 тисяч євро із коштів державного бюджету на придбання дизельних генераторів для українських засобів масової інформації.

18 січня стало відомо, що Латвія готує для України черговий пакет військової допомоги, яка включатиме зокрема зенітно-ракетні комплекси Stinger, вертольоти та безпілотники.

Читайте також

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

Членство України в НАТО офіційно підтримали 10 країн

На знак солідарності з Україною та Естонією: Латвія знижує рівень дипломатичного представництва в Росії

Вибір редакції

На початок