"Півхати немає". Як живуть під обстрілами жителі Комишувахи

"Півхати немає". Як живуть під обстрілами жителі Комишувахи

"Півхати немає". Як живуть під обстрілами жителі Комишувахи
Подружжя Черкасових, Комишуваха, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після кількамісячної перерви російські окупанти знову обстрілюють із артилерії селище Комишуваха, що в Запорізькій області. Протягом тижня двічі обстріляли житлові будинки на центральних вулицях населеного пункту.

Вулицю Чкалова протягом тижня обстріляли двічі, розповів місцевий житель Іван Черкасов. У своїй хаті пенсіонер кілька разів латав вікна.

Комишуваха
Наслідки обстрілів, Комишуваха, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Останній обстріл, що відбувся 9 лютого, налякав дружину пенсіонера. Тікаючи від вибухів, 83-річна Любов Черкасова травмувала руку:

"Як шарахнуло, прямо вогонь ось тут. Мене в хаті кинуло. І впала від вибуху. Кісточка відлетіла від ліктя. Тріснулася добре. Ну, зразу я терпіла, думаю, ушиб. А далі вже немає терпіння, машину найняли, повезли в обласну".

Комишуваха
Любов Черкасова, жителька селища Комишуваха. Фото: Суспільне Запоріжжя

Один зі снарядів влучив у будинок майстра, який лагодить у громаді інтернет. Дружину та дітей чоловік вивіз раніше. Під час обстрілу був вдома й дивом залишився живим. Відтоді “законсервував” напівзруйновану будівлю та виїхав звідти, кажуть сусіди:

Комишуваха
Будинок майстра, який лагодить Інтернет у громаді, Комишуваха, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Пів хати немає. Ні стін, нічого. Кухня літня згоріла. Стояла машина у дворі, так її викинуло на кухню. Собаку теж вбило, вівчарку. Та наробили дитині жах! Тільки два роки він тут жив, скільки вклав праці, ремонт поробив, і оце розгепали".

"Пів хати немає. Ні стін, нічого": мешканці Комишувахи про життя під обстрілами
Машина, яку її викинуло на кухню після обстрілів, Комишуваха, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Протягом тижня на вулиці залатали дахи та вікна. Попри обстріли, ці люди не виїжджатимуть зі своїх домівок, адже незабаром весна. Сергій Лук’янов розпочав обробляти присадибну ділянку

Комишуваха
Наслідки обстрілів, Комишуваха, лютий 2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Парник тільки розкрили. Гілки туди летіли після обстрілу. Трошки огірочки вирощуємо. Парничок невеличкий, на п’ять сімей хватає. Городи обов’язково. Аякже? Це ніхто не одміняв".

Комишуваха
Сергій Лук’янов, житель селища Комишуваха. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після тривалої перерви від початку лютого, ворог знову обстрілює Комишуваху з артилерійської зброї. До цього застосовував її у травні, розповів голова громади Юрій Карапетян:

"Це снаряди, що відносяться до самохідних артилерійських установок “Піон”, це 150 мм. Це досить небезпечно для населення, тому що, якщо під час ракетних обстрілів є можливість попередити людей, то при артилерійських обстрілах такої можливості немає".

Комишуваха
Юрій Карапетян голова Комишуваської селищної ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Юрія Карапетяна, щодо всіх цих випадків відкриті кримінальні провадження. Голова каже, у громаді чекають на відшкодування зруйнованого майна людей за рахунок країни-агресора.

Читайте також

“Поки ми тут живемо й Оріхів живе”: мешканці Оріхова про життя під обстрілами

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок