Навчитись шити й створити власний бізнес: у Хмельницькому презентували проєкт для жінок

Навчитись шити й створити власний бізнес: у Хмельницькому презентували проєкт для жінок

Навчитись шити й створити власний бізнес: у Хмельницькому презентували проєкт для жінок
Фото: Суспільне Хмельницький

50 учасниць зареєструвалося на презентацію проєкту від благодійного фонду "Горєніє", який стартував у 2020 році й триватиме до 2025 року. Мета проєкту — підвищення добробуту жінок, які належать до вразливих груп населення.

Про це Суспільному розповіла представниця благодійного фонду Анна Сиченко.

За її словами, жінок, які долучились до проєкту, навчатимуть швейній справі та влаштують їх в уже наявний бізнес або ж допоможуть створити свій.

"Долучитись можуть внутрішньо переміщені люди, багатодітні матері, матері-одиначки, жінки з інвалідністю, жінки, в яких діти інваліди, безробітні. Тобто є дуже багато категорій, наші координатори спілкуються з кожною жінкою й дивляться під яку категорію вона підпадає", — сказала Анна Сиченко.

Взяти участь у проєкті від благодійного фонду, вирішила хмельничанка Ірина Кашпірська. Жінка каже: "Я закінчила швейне училище, швейні курси, але оскільки я зараз займаюся з дитиною, дитина у мене інвалід — аутист, тому я дуже не завжди маю змогу займатися тим, чим я люблю, чим заробляю собі на життя".

За словами організаторки, у даному проєкті є два напрями роботи учасників: "Навчити жінок шити й працевлаштувати їх у вже наявний бізнес, цей компонент розрахований на дві тисячі жінок. Тобто це спеціальна онлайн-платформа, де учасники мають доступ для лекцій, до відео, де вони проходять тестування. Після тестування є практичне навчання, це 90 годин інтенсивну, після якого учасниці мають достатній рівень для працевлаштування. І є другий компонент проєкту, створити та розвинути власний бізнес легкої промисловості, в ньому можуть взяти участь до 200 жінок".

Директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня каже, професія швачок на теренах області завжди була актуальною.

"Досить багато підприємств на Хмельниччині, які займаються легкою промисловістю: шиють, ремонтують. Загалом, в нас кожний день є близько 15-20 вакансій швачки. Оплата праці абсолютно різна: від мінімальної до 15-16 тисяч гривень. І напрямки абсолютно різні: масовий й індивідуальне пошиття. Тому професія швачки є актуальною, ми постійно навчаємо", — сказав Сергій Черешня.

Читайте також

  • Як на Хмельниччині облаштувались лікарі-переселенці
  • Безплатний одяг та взуття для хмельничан. Як і де отримати
  • На Хмельниччині триває набір у Гвардію наступу. Які умови

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок