На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь

На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь

На Кіровоградщині зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь
Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області на 15% зменшилися посівні площі під озимі пшеницю та ячмінь. В Україні – на понад 40%, розповів Суспільному заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Натомість збільшуються площі під посів соняшника, ріпаку, сої.

Відсутність, а потім обмеженість ринків збуту продукції внаслідок закритих портів вплинули на ціну зерна, пояснив Денис Марчук. "Якщо середня ціна пшениці в районі 320 доларів за тонну, то в Україні вона реалізувалася за 160-180. Зараз ціни за рахунок меншої пропозиції на ринку піднялися до 200 доларів".

Говорить, пшениця, кукурудза та ячмінь, це дуже затратні культури у вирощуванні. "Товаровиробники, які змушені по таких цінах продавати свою продукцію, не мають можливості навіть говорити про мінімальну якусь маржу".

Каже, у цій ситуації аграрії переходять на менш затратні у вирощуванні технічні культури. "Посівні площі скоротилися під озимі від 40 до 43%. Значна частина виробників через низьку ціну на ячмінь, кукурудзу чи пшеницю будуть більше переорієнтовуватися під культури: соняшник, ярий ріпак, бобові, сою, тому що цінова позиція на ринку цих продуктів є значно вищою, перспективнішою, а затратна частина на вирощування, зберігання та переробку меншою".

Прогнозує, найбільше цьогоріч можуть зменшитися посівні площі під кукурудзу – на 20%.

Агроном господарства в Новоукраїнському районі Денис Філіпенко розповів, до посівної готові на 100%. Закупили посівний матеріал, добрива, дизпаливо. Залишилось відремонтувати сівалки, запчастини до них закупили.

Каже, мають в обробітку чотири тисячі гектарів землі. На 30% запланували вирощувати пшеницю, соняшник посіють на 40%. Ще 30% – це кукурудза, ячмінь, ріпак та гречка.

Восени посіяли на 100 гектарів більше озимого ріпаку, якщо порівнювати з попередніми роками, розповів керівник господарства Микола Макодзеба.

Пояснив, переорієнтовуються з зернових на технічні культури, бо з початку російського вторгнення закупівельні ціни на зерно впали вдвічі, а пальне подорожчало. Наприкінці року закупили на посівну дизпаливо по 55 гривень за літр. Сьогодні, каже, ціна знизилась на 12 гривень. "Повинна зменшитися собівартість перевезень, а збільшитися ціна на зерно. А воно чогось ніяк".

Говорить, перед повномасштабним вторгненням продавали кукурудзу по 8200 гривень за тонну. Після 24 лютого ціна обвалилася, продавили по три тисячі за тонну.

Читайте також

  • "Зміни відбулися не на користь аграріїв". Як новий порядок бронювання військовозобов’язаних вплине на посівну
  • Щоб подоїти корів, включають генератори. На Кіровоградщині ферма пристосувалась до відключень електрики
  • Кіровоградщина – в п'ятірці регіонів-лідерів за продажем землі під час повномасштабної війни
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок