США не знайшли доказів, що збиті кулі шпигували для Китаю — Байден

США не знайшли доказів, що збиті кулі шпигували для Китаю — Байден

США не знайшли доказів, що збиті кулі шпигували для Китаю — Байден
Президент США Джо Байден під час брифінгу 12 січня 2023 року, фото: AP

Президент Джо Байден заявив, що наразі немає підтверджень того, що три кулі, які США збили протягом останніх кількох днів, пов’язані з китайською програмою спостереження. Про це він заявив на брифінгу в Білому домі.

"Ми ще точно не знаємо, що це були за три об'єкти. Ніщо поки не вказує на те, що це була китайська програма повітряних куль-шригунів або спостережних засобів інших країн. Розвідка схиляється до того, що ці повітряні кулі належали приватним компаніям, науковим інституціям, які досліджували погоду або здійснювали наукові дослідження", — сказав президент США.

Байден зазначив, що доручив розвідці широко дослідити ці невпізнані летючі об'єкти.

"Ми знаємо, що низка організацій, країни та дослідницькі установи використовують такі об'єкти легально, включно для наукової діяльності. Хочу дати зрозуміти, немає жодного збільшення кількості таких об'єктів у небі. Зараз ми бачимо їх більше частково через ті кроки, які ми вжили для збільшення чутливості наших радарів", — сказав він.

За словами американського президента, США мають продовжувати адаптуватися до нових викликів.

"Саме тому я направив свою команду, яка представить чіткіші правила, як треба реагувати на такі об'єкти та виявляти, чи несуть вони загрозу або ні. Але майте на увазі, якщо будь-який об'єкт загрожуватиме громадянам Америки, я зіб'ю його", — наголосив Байден.

Що відомо про вторгнення об’єктів у повітряний простір Північної Америки

2 лютого над американським штатом Монтана зафіксували повітряну кулю, обладнану приладами для стеження. У Пентагоні заявили, що за даними американської розвідки, це китайський розвідувальний аеростат. У відповідь на порушення повітряного простору США Вашингтон скасував візит держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. МЗС Китаю заявило, що куля використовувалась для метеорологічних спостережень.

4 лютого американські військові знищили китайський аеростат, який перетнув повітряний простір країни. МЗС Китаю висловило "сильне невдоволення і протест проти застосування США сили для атаки на цивільні безпілотні літальні апарати".

10 лютого винищувачі Північного командування США збили невідомий об’єкт, що летів на великій висоті в повітряному просторі поблизу Аляски. Американські військові спостерігали за летючим об'єктом протягом 24 годин.

Читайте також

США збили ймовірний китайський аеростат-шпигун. Китай висловив невдоволення

Вибір редакції

На початок