Кропивницький район отримав 19 станцій Starlink

Кропивницький район отримав 19 станцій Starlink

Кропивницький район отримав 19 станцій Starlink
Facebook Віталія Пастушенка

Кропивницький район отримав 19 модемів Starlink для "Пунктів незламності". З них дев’ять передадуть місту Кропивницький, решта – сільським громадам. Про це Суспільному розповів голова Кропивницької районної військової адміністрації Віталій Пастушенко. З його слів, модеми StarlinkStarlink - cупутниковий інтернет-сервіс від американської компанії бізнесмена Ілона Маска SpaceX забезпечать безперебійну роботу "Пунктів незламності" у разі повного блекауту – коли відсутні електроенергія, дротовий й безпровідний інтернет, мобільний зв’язок.

Модеми надійшли централізовано від Міністерства цифрової трансформації. "Ці Starlink передали нам в безоплатне тимчасове користування, – каже Віталій Пастушенко. – За їхній трафік заплатили наперед. Якщо раптом буде блекаут, їх розгорнуть, і громада матиме вже проплачений обсяг роботи станції". Супутниковим інтернетом Starlink зможуть користуватися всі, хто звернеться до "пунктів незламності".

Зі слів Віталія Пастушенка, це перша партія. Спеціально обслуговувати обладнання не потрібно. Термінали легкі в користуванні. "Усі райони їх отримали і нині роздають серед громад. Ми отримали найбільшу кількість".

Кропивницький район на Кіровоградщині отримав 19 станцій Starlink
Кропивницький район на Кіровоградщині отримав 19 станцій Starlink. Facebook Віталія Пастушенка

Кропивницький район на Кіровоградщині отримав 19 станцій Starlink
Голова Соколівської громади Інна Завірюха і голова Кропивницької РВА Віталій Пастушенко зі Starlink. Facebook Віталія Пастушенка

Віталій Пастушенко каже: Starlink – це надійний і перевірений спосіб отримати інтернет. "Я за свої кошти купив і передав Starlink у 57 бригаду. До мене звернувся мій земляк, однокласник з Помічної. Каже: у них там погана комунікація. Я особисто від себе купив Starlink. Сьогодні військові ним користуються. Трафік оплачують в складчину. Роблять це для того, щоб мати зв'язок з рідними. Хоч так знімають напругу, яка там є".

Що відомо

  • Україна уклала угоду з компанією Space Exploration Technologies Corp. Ілона Маска про отримання додаткових терміналів Starlink. Йдеться про 10 тисяч антен. Про це сказав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю Bloomberg, розповідає Суспільне. Міністр наголосив, що альтернативи супутниковому зв'язку немає, а план дій на випадок надзвичайних ситуацій передбачає розгортання тисяч "точок незламності" — місць, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету, частина з яких забезпечується антенами Starlink.
  • Декілька місяців тому були проблеми у роботі Starlink, однак вже зараз в Україні не спостерігається проблем з роботою терміналів. Про це Суспільному повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, коментуючи інформацію про те, що Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету. "Сьогодні ми отримали перші кілька тисяч Starlink в рамках нової партії з 10 тисяч терміналів від уряду Німеччини", — сказав він.

Читайте також

  • У Кропивницькому на випадок блекауту підготували 35 "Пунктів незламності
  • Умикати поступово. На Кіровоградщині перевантажуються мережі через одночасну роботу електроприладів
  • У Кропивницькому мають схему роботи комунального транспорту під час відключень електрики
  • "Шкода довкіллю, але альтернативи немає". На Кіровоградщині немає даних, чи змінилась якість повітря через генератори
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Юту

Вибір редакції

На початок